"За ранок понеділка — 20 людей". Чи активно у ЦНАПі Слов'янська військовозобов'язані оновлюють дані та як це працює

Ексклюзивно
У Слов'янську до ЦНАПу активно йдуть військовозобов'язані. Фото: Суспільне Запоріжжя

Більше ста військовозобов'язаних оновили облікові дані через центр надання адміністративних послуг у Слов'янську Донецької області за тиждень, відколи тут почали виконувати нові правила, що встановив закон про мобілізацію.

Такі цифри на ранок 27 травня Суспільне Донбас озвучила начальниця Слов'янського ЦНАПу Ганна Головаченко.

"На п'ятницю 24 травня 2024 року дані оновили 85 військовозобов'язаних, зараз таких вже 102. Люди пішли активніше, за ранок понеділка вже прийняли 20 людей", — підрахувала Головаченко.

Сервіс працює у форматі "живої" черги, після оновлення даних військовозобов'язаним видається витяг з печаткою, додала вона.

"Лише один раз ми не знайшли людину в реєстрі й рекомендували їй звернутися в ТЦК. Опісля вона знову прийшов до нас за витягом. Жодних проблем", — додала очільниця ЦНАПу у Слов'янську.

Збої у роботі були через велику кількість запитів

Минулого тижня обслуговували повільніше через перенавантаження системи, пояснила Ганна Головаченко. Прийом людей у Слов'янському ЦНАПі триває з понеділка по п'ятницю з 8:15-14:45.

"ЦНАП виступає ланкою між реєстром "Оберіг" і військовозобов'язаним. Ми не маємо доступу до нього, а тільки актуалізуємо облікові дані. ЦНАП військові квитки не видає, ми штрих-коди не вклеюємо і відстрочки не надаємо. З цими питаннями до ТЦК", — розповіла начальниця Слов'янського ЦНАПу.

Вона також зазначила, що місце реєстрації людини немає значення, і вона може звернутися у ЦНАП в будь-якому місті. Робити це потрібно особисто.

Як це працює у ЦНАПах

Мінцифри розробила електронний функціонал для ЦНАПів, який має спростити процес та розвантажити ТЦК.

  • Військовозобовʼязаний українець чи українка приходить до ЦНАПу
  • надає актуальні дані про себе та підтверджує їх
  • адміністратор вносить дані в електронну систему
  • інформація автоматично підтягується в Оберіг
  • заявник отримує витяг з печаткою і підписом адміністратора ЦНАПу про актуалізацію даних.

Які документи треба взяти у ЦНАП, щоб оновити дані

Для того, щоб оновити дані через ЦНАП, слід мати чіткий список документів для процедури. Також потрібно актуалізувати свій номер телефону та адресу проживання.

  • Паспорт
  • ідентифікаційний код платника податків
  • актуальний номер телефону для підтвердження процедури. Бажано мати телефон із собою для підтвердження номера.

Що відомо про зміни

18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Відтепер у військо призивають чоловіків з 25 років, а не з 27, як було раніше. Також, військовозобовʼязані від 18 до 60 років матимуть 60 днів для оновлення даних у ТЦК, ЦНАПі або в електронному кабінеті — додатку "Резерв+", який до червня працює в тестовому режимі.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram