Краматорська ТВК просила майже 1000 грн за надання інформації про свою роботу

. фото: Дій-Краматорськ

Краматорська територіальна виборча комісія оцінила інформацію про свою діяльність та відомості про кандидатів у міські депутати, кандидатів на посаду міського голови майже у тисячу гривень.

Про це повідомляє Центр громадського контролю "Дій-Краматорськ".

"Краматорська ТВК відомвилась надати координатору Центру Андрію Романенку відомості про кандидатів у депутати міської ради та на посаду міського голови, а також копії постанов комісії. За копіювання цієї інформації комісія попросила 931,52 грн", - йдеться у повідомленні.

Копіювання 238 сторінок своїх рішень ТВК оцінила у 522,88 грн, що складає 2,917 грн за сторінку, а копіювання 93 сторінок інформації про партійні списки та програми партій - у 408,64 гривен, що складає 4,394 грн за сторінку.

"Чому копіювання інформації про кандидатів коштує у 2 рази дорожче за постанови комісії, у відповіді не уточняється", - пишуть активісти.

Виборчий кодекс України передбачає, що вся інформація про діяльність ТВК та про кандидатів, яку вони подають, має бути максимально відкрита та оприлюднюватись на сайті ТВК.

Краматорська ТВК про свою діяльність інформує лише розміщуючи копії своїх рішень на стенді у коридорі, доступ до якого обмежений.

Активісти "Дій-Краматорськ" звернувся до суду зі скаргою на дії Краматорської ТВК.

11 жовтня Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправними вимоги комісії сплатити гроші за надання інформації про кандидатів у депутати та на посаду міського голови.

Суд зазначив, що підготовка та проведення виборів мають бути публічними, а виборцям має бути забезпечений доступ до об'єктивної та неупередженої інформації.

Також суд не взяв до уваги аргументи ТВК, що позивач має сплатити послуги копіювання інформації.

"Оскільки у запитах він просить надати відповідь в електроному вигляді, а ця інформація подається в електронному вигляді і за загальними правилами. Публічна інформація надається безкоштовно", - йдеться у повідомленні.

Суд зобов'язав Краматорську ТВК протягом п'яти днів надати позивачу всі інформацію. Крім того, ТВК має сплатити 540 грн судових витрат.

Апеляцію на рішення суду можна подати протягом двох днів.

Як розказала Суспільному юристка Краматорської ТВК Ольга Ворощук, комісія має намір подавати апеляцію на рішення суду.