"Грошей не вистачає: або їж, або топи". Жителям прифронтових сіл Донеччини видають паливні брикети

78 тонн паливних брикетів видали жителям села Стародубівка Краматорського району волонтери громадської організації. За проєктом, видають брикети для опалення будинків літнім людям у прифронтових населених пунктах Донецької області. Загалом планують роздати 146 тонн паливних брикетів.

Брикети у прифронтові села та містечка Донецької області привозять представники громадської організації "Аваліст", фінансує допомогу чеська гуманітарна організація "Людина в біді".

"Загалом ми покриємо 73 домогосподарства. Почали ми свою працю в суботу, це була в нас локація Пискунівка, де видали 17 домогосподарств, вчора була вже Стародубівка, де видали 18 домогосподарств. На сьогодні — 22 домогосподарства", — розповів представник громадської організації "Аваліст" Олександр.

представник громадської організації "Аваліст" Олександр, Стародубівка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Волонтери видають жителям прифронтових населених пунктів паливні брикети, Стародубівка, Донецька область, 27 лютого 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Жителям Стародубівки, як і інших сіл, безкоштовно видали по дві тонни.

Люди вантажать паливні брикети в мішках та вивозять тачками, або несуть у руках.

"Виключно важливо, тому що зараз за дровами до лісу не пускають", — зазначив житель села Стародубівка Петро Кисельов.

Житель села Стародубівка Петро Кисельов, донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

За словами місцевого жителя Анатолія Чехути, дрова вже закінчуються. Він вважає, що цих паливних брикетів вистачить до літа:

"Весна настає, дрова закінчуються, якраз вчасно привезли. Це впереміш з дровами буде топитися і протоплювати будемо не цілий день, а, може, пів дня, тож до літа вистачить це точно", — вважає чоловік.

Кадр з відео Суспільне Донбас

Місцевий житель Віктор прихистив покинутих собак, їх близько десятка.

"Вони самі до мене приходять. Вони бачать собак багато, я не ганяю їх, годую по можливості та й все", — ділиться Віктор.

Тож грошей на дрова не вистачає, розповідає чоловік: "В ліс я вже не піду, ніяк не можна в ліс піти, а де ще дрова брати? А купити в мене нема за що, бо в мене мінімалка, або не їж, або топи".

Паливні брикети, Стародубівка, Донецька область, 27 лютого 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

В Стародубівці волонтери роздали 78 тонн брикетів. 28 лютого брикети видаватимуть в Миколаївці. Всього жителям Донеччини волонтери видадуть 146 тонн брикетів.

Волонтери видають жителям прифронтових населених пунктів паливні брикети, Стародубівка, Донецька область, 27 лютого 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram