Розстріл військових в Бахмутському районі: правоохоронці розпочали розслідування

Важливо

Російські військові розстріляли в Бахмутському районі українських бійців, які здавалися в полон. Це сталось, ймовірно, цьогоріч 24 лютого.

Про це повідомив Омбудсман Дмитро Лубінець.

"Точну кількість страчених росіянами українців не відомо, ймовірно їх було щонайменше сім. Це військовослужбовці СОУ. Відомо з якої військової частини російської армії військові, які стратили українців. На відео видно, що українські військові здаються у полон: їхні руки були підійняті до верху, вони показували, що беззбройні та не несуть загрози. Російські військові мали взяти їх у полон, але натомість розстріляли", — уточнив Лубінець.

Омбудсман зазначив, що звернуся з офіційними листами до ООН та МКЧХ, аби організації зафіксували та публічно визнали, що російські військові вбивають українських полонених.

Як розповіли у прокуратурі Донеччини, правоохоронці розпочали розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, після публікації у відео, на якому російські військові розстрілюють українських військовослужбовців у Бахмутському районі.

"На відео зафіксовано, як російські армійці під час штурму наших позицій між селами Іванівське та Хромове Донецької області розстрілюють 7 полонених українських військовослужбовців", — уточнили у прокуратурі.

"На записі з камери дрона видно, що представники ЗС РФ спочатку наказують українським військовим вийти з окопу. Після, зібравши всіх оборонців в одному місці та відійшовши на декілька метрів, російський військовий випускає по них автоматні черги", — зазначили в обласній прокуратурі.

В офісі Генерального прокурора розповіли, що загалом в Україні наразі розслідується 19 кримінальних проваджень за фактами вбивства 45 українських військовополонених.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram