РФ продовжує підтягувати резерви попри втрати двох бригад у боях за Авдіївку — пресофіцер 3-ї ОШБр

Ексклюзивно
. Фото: Kostiantyn Liberov/Libkos/Getty Images

Наразі складна ситуація в Авдіївці, бо російські військові штурмують. Армія РФ продовжує підтягувати резерви попри втрати двох бригад у боях за місто.

Про це Суспільному розповів речник 3-ї окремої штурмової бригади Олександр Бородін.

"Співвідношення залишається (військових — прим. ред.) залишається таким самим. Попри те, що ми змогли "розмотати" дві бригади, до них (російських військових — прим. ред.) постійно підходять резерви, і батальйони, тому особовий склад ворога не зменшується. Воно йде на рівні 1 до 7. Те ж саме стосується кількості керованих авіабомб, кількості бронетехніки застосованих при штурмах і таке інше", — розповів Бородін.

Українські військові, за його словами, перебувають у стійкій обороні.

"Можу тут казати про свою зону відповідальності. Те, що у нас вдається дуже добре, це знищення особового складу, сил та засобів. Кілька днів тому був рекорд за рік зі знищення особового складу за один день. Це був рекорд. І більша кількість, ясна річ, була тут. Але, на жаль, це не зменшує їх кількість", — сказав речник.

За його словами, українські військові воюють із добре навченими підрозділами — армійськими бригадами.

"Там достатньо мобілізованих. Якщо порівнювати з Бахмутом, коли були бійці ПВК "Вагнер", то там просто колишніх в'язнів кидали, як "м’ясо" для розвідки боєм та виснаження, а потім працювали спеціалісти, контрактники та найманці. Тут зараз регулярні бригади, спецпризначенці. Що перші, що другі, є щонайменш злагодженими, професійними", — зауважив речник.

Російські військові використовують все наявне озброєння, додав Бородін.

"Вони не економлять. До прикладу, у Бахмуті економили бронетехніку і намагались компенсувати великою кількістю людей з боку ворога, то зараз вони кидають як бронетехніку, так FPV, так і керовані авіабомби в масштабах на максимальних потужностях. 60 КАБів за день — це дуже велика кількість на відносно невелику ділянку фронту", — уточнив Бородін.

Щодо ситуації з оточенням Авдіївки Олександр Бородін пояснює: "Наразі контроль нашим підрозділом зберігається. Так, логістичні маршрути вкрай ускладнені через те, що ворог деінде може наносити вогневе ураження 360 градусів. Але це не означає, що він знаходиться навколо. Йдеться, що може наносити ураження навколо. Тому зараз контакт з нашим підрозділом зберігається, просто він вкрай ускладнений"

Чи є можливість перерізати постачання резервів

"Ми працюємо, і досить непогано працюємо по тилах, але у цьому випадку ми перебуваємо у більш складній ситуації, коли вони можуть давати бій по нашій логістиці. Ми працюємо, але перерізати, — наразі такої можливості немає", — розповів Олександр Бородін.

Як відбувається евакуація поранених з Авдіївки

Як і будь-яка інша логістична задача, вона зараз вкрай складна: як евакуація, як підвіз боєкомплекту, і таке інше. Це такі маленькі спецоперації: з боями, з усім комплексним підходом до операції. Це не так, як коли є лінія, а є фронт, а є тили. І тили просто працюють собі в стандартному режимі. Це все в режимі ускладнених спецоперацій. У подеяких ситуаціях з героїчними вчинками з боку людей, які виконують. Я зараз кажу саме про логістику. Тому це складно, але це можливо.

Про обстріли Авдіївки фосфором

"Російські військові почали використовувати фосфорні снаряди, але більш точково", — каже Олександр Бородін.

Про втрати українських військових в Авдіївці

"У нас зараз контрольована ситуація. Медичні сили у нас побудовані професійно. Поки в процесі оцінювати не можу поки тут, але, в цілому, у нас високий відсоток повернення, в районі 80%, за інформацією нашої медслужби. Оскільки вона, має змогу працювати, попри ускладнену логістику. Це серйозні бої. Якщо порівнювати з Бахмутом, то, скажімо, там було значно легше", — розповів речник Бородін.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube, Instagram