"Залишатися вже — страх постійний". Як відбувається евакуація з Донеччини: репортаж з вокзалу Покровська

На початку року кількість людей, яким ДСНС Донеччини щодоби допомагає евакуюватися зменшилась вп'ятеро, порівняно із останніми десятьма днями 2023-го. З 1 по 10 січня рятувальники допомогли евакуюватися 398 жителям області, за попередні десять днів — за участі ДСНСників евакуювались 2227. Щодня із Покровська на Донеччині курсує евакуаційний потяг, яким жителі області можуть виїхати в інші регіони України. Як проходить евакуація — у репортажі.

Житель Курахового Микола, який евакуювався з Донеччини розповів: у його місті почастішали обстріли, тому вирішив вихати.

Житель Курахового Микола, Покровськ, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"У мене в дім не прилітало, але поряд приземлялось. У мене товариш з Тернополя. Працювали на шахті разом. Зідзвонились, туди їду", — розповів чоловік.

Евакуаційний потяг, Покровськ, Донецька область, січень 2024 рік. Фото ілюстративне.Суспільне

"В підвалі — постійно. Обстріли, прильоти — постійно", — розповіла жителька Українська, що із малям виїздила з Донеччини.

Жителька Українська. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Хати нема своєї, ніде жити", — аргументує, чому нарешті зважилась виїхати, ще одна пасажирка евакуаційного потягу. Новоселівки. Жінка з Новоселівки, в неї троє дітей, старший син, поділилась вона, загинув.

Жителька Новоселівки. Кадр з відео Суспільне Донбас

Жителька Донеччини. Кадр з відео Суспільне Донбас
"Після 31 грудня, якраз біля дому, скло все повибивало. Такий був переляк, дуже страшно. Потім — знову. Кажуть, що зустрічають на вокзалі волонтери, будемо на обставини дивитись. Але залишатися вже страх постійний, тремор. Не в мої роки", — пояснює ще одна пасажирка потягу.
Жінки виїздить із кішкою, яку звуть Тося. Евакуаційний потяг, Покровськ, Донецька область, січень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Інспекторка ГУ ДСНС у Донецькій області Анастасії Волощук розповіла: евакуаційним потягом люди можуть до Дніпра, Львова та Бердичева.

"На Львів, Дніпро кожного дня курсує потяг, а на Бердичів, у Житомирську область, де пропонують житло, раз на вісім днів. Евакуацію організовують місцеві органи влади, ми щоденно чергуємо, надаючи допомогу мешканцям при посадці на потяг", — розповіла Анастасія Волощук.

Інспекторка ГУ ДСНС у Донецькій області Анастасії Волощук. Кадр з відео Суспільне Донбас

Згідно із даними, що ДСНС Донеччини щодня публікує на сторінці у Facebook, з 1 по 9 січня 2024 року рятувальники допомогли евакуюватись 340 людям. з 23 по 31 грудня 2023 року — евакуйованих було 1930.

У свій Донецькій області наразі оголошена обов'язкова евакуація: щодня керівництво обладміністрації та місцевих адміністрацій закликає людей виїжджати, особливо — з населених пунктів, які ближче до лінії фронту.

За словами відповідальної за евакуацію жителів Добропільської громади Тетяни Тарасової, наразі першочергово евакуація відбувається з Добропілля, Білицького, селища Водянське та Світле.

"Евакуація у нас з міста Покровська, за 24 години я повинна сформувати списки людей, які будуть їхати. Ми їх ведемо повністю до того моменту, як вони сіли в потяг і відправились, там їх теж зустрічає команда", — пояснила Тетяна Тарасова.

Відповідальна за евакуацію жителів Добропільської громади Тетяна Тарасова. Кадр з відео Суспільне Донбас

Евакуаційний потяг, Покровськ, Донецька область, січень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram