В Україну повернули депортованого з Маріуполя підлітка — Мінреінтеграції

Ватажок терористичного угруповання "ДНР" на тлі рекламного банера в червні 2022 року. За даними розслідувачів Радіо Свобода, Пушилін був особисто причетний і погоджував вивезення українських дітей з окупованих територій. Фото: Dmitri Lovetsky/AP

До України повернули ще одного підлітка, незаконно вивезеного окупаційною російською владою з Маріуполя. За два роки юнак встиг досягти повноліття, весь цей час він прагнув повернутись в Україну.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

"Ця історія розпочалася у квітні 2022 року. 17-річного Олександра у складі групи, де налічувалася 31 дитина, вивезли із тимчасово окупованого Маріуполя під Москву. Переважна більшість дітей із тієї групи були сиротами або позбавленими батьківського піклування", — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що напередодні Нового року до Мінреінтеграції звернулася громадська діячка, яка опікується поверненням дітей.

"За майже два роки на чужині хлопець досяг повноліття, але весь цей час дуже хотів повернутися", — повідомили у міністерстві.

За даними Мінреінтеграції наразі Олександр перебуває у Києві. З 31 дитини, яку вивезли в тій групі з Маріуполя, це вже п'ятий неповнолітній, якого вдалось повернути додому.

19 листопада в Україну повернувся Богдан Єрмохін, підліток якого навесні 2022 року депортували з Маріуполя до РФ.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram