"Щира помста". Доброволець з бригади "Холодний яр" на псевдо "Шомпол" — про мотивацію воювати та найстрашніший штурм

Ексклюзивно

Піхотинець Андрій на псевдо "Шомпол" боронить країну на Донеччині у складі 93-ї бригади "Холодний яр". До війська пішов добровольцем, зі щирої помсти, як каже сам: рішення ухвалив, коли побачив, що чинили російські війська на його рідній Харківщині. Про перший штурм під Кліщіївкою та мотивацію воювати — розказав Суспільному Донбас.

Андрій служить в піхоті 93-ї бригади "Холодний яр" з початку року. На фронт пішов добровільно, до цього був будівельником.

Кадр з відео Суспільне Донбас
"Рішення ухвалив через щиру помсту. Постраждали родичі — і це щира помста. Просто іншого виходу немає, я просто боюсь, що ми перестанемо існувати як держава, ми повинні щось робити".
Андрій на псевдо "Шомпол"стрілець 93-ї бригади "Холодний яр"

"Шомпол" — стрілець-навідник. Боєць пригадує, що найважчим був перший штурм.

"Перший штурм наш був під Кліщіївкою, це найстрашніший момент був. Ми туди заходили, нас почали мінами накривати 120-ми (калібр 120 мм — ред.). У нас добрий сержант був. Сказав спочатку відійти, а потім все ж таки зайняли свої позиції. Було дуже страшно, перший штурм — це найстрашніше. Головне — перечекати, перетерпіти".

Кадр з відео Суспільне Донбас

За словами військового, ситуація на фронті наразі складна, але вони з побратимами дають відсіч.

"Нам їде наказ, що ворог атакує чи ми ворога атакуємо. Видно, що вони в кущах сидять ховаються від нас, ми на них наступаємо, вони по нас стріляють, а потім, коли ми відкриваємо шквальний вогонь, вони просто розвертаються та тікають. Ось це дуже заспокоює".

Андрій на псевдо "Шомпол" — стрілець навідник. Кадр з відео Суспільне Донбас

Андрій військової спеціальності не мав. Проте, на його думку, готуватися боронити країну треба кожному.

"Хлопці, не бійтеся, на початку всім страшно, і мені було страшно. Але, не дай Боже, вони знову на нас нападуть — це 23 лютого, "моя хата скраю" — це просто не пройде. Якщо кожен хоч по трохи зробить, то ми переможемо.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram