Бахмутянка Марія Макарович нині живе і навчається у Тайвані, де розповідає про Україну та збирає разом з місцевими волонтерами донати на підтримку Збройних сил України. Вона стала стипендіаткою програми the Huayu Enrichment Scholarship з вивчення китайської. Бере участь у заходах та різних зустрічах, спілкується з людьми й долучається до акцій на підтримку України.
Бахмут Марія Макарович називає місцем сили та безпеки, який в неї забрала війна. Про злочини, які коїть армія РФ в Україні жінка розповідає за кордоном.
Українці про Україну за кордоном
Марія Макарович з Бахмута Донецької області вперше відвідала Тайвань, коли працювала аналітикинею у чеському проєкті, де поширювала інформацію про Україну в Європі. З тих пір вона закохалася в цю країну Східної Азії.
У березні 2023 року Марія приїхала сюди знову і затвердилася у своєму бажанні більше дізнатися про Тайвань і вивчити його зв'язки з Україною. Подалася на кілька стипендій — одну, з яких їй затвердили.
"Я виграла стипендію з вивчення мандаринської мовиСаме мандаринський різновид китайської мови є найбільш вживаною мовою у світі і знаходиться на п’ятому місці по розповсюдженості серед населення планети. Це робить його популярним вибором серед тих, хто хоче вивчати китайську мову або переїхати до Китаю.Насправді, коли люди кажуть, що вони вирішили навчитися розмовляти китайською, вони, ймовірно, мають на увазі, що будуть вивчати мандаринську мову, оскільки більшість вчителів китайської викладають саме її. в Тайвані на дев'ять місяців. Наразі я живу тут, вивчаю мову, співпрацюю з тайванськими проукраїнськими та українськими протайванськими організаціями для того, щоб розповідати про Україну в Тайвані й навпаки. Оскільки я вважаю цю країну недооціненим партнером України", — ділиться молода жінка.
Волонтерство в Тайвані
Марія зазначає, що до повномасштабного вторгнення тайванці мало цікавилися Україною. Однак, вже 24 лютого 2022 року українська спільнота нагадала про себе.
"Це був одиночний пікет. Після того, як у Тайбеї — столиці Тайваню українець вийшов до російського офісу з українським прапором, до акції протесту приєдналися й інші люди: тайванці, британці, американці тощо. Відтоді й по сьогодні двічі на тиждень вони збираються, аби щоразу нагадувати про те, що в Україні триває війна, хто її розв'язав та збирати донати", — розповідає жителька Донеччини.
Марія також приєдналася до волонтерів у Тайвані. Вона багато розповідає про Україну та Бахмут, долучається та організовує збір пожертв на гуманітарні вантажі для України, медичні батальйони та потреби ЗСУ.
"З лютого 2022 року були зібрані понад 111 тисяч євро. Більшість з них — це донації. Це сума, яку зібрали волонтери організації Taiwan stands with Ukraine", — зазначила волонтерка з Бахмута.
Один з останніх заходів — це продаж українських сувенірів на виставці виробників військового обладнання. За три дні зібрали близько 4300 євро.
На таких заходах волонтери продають: значки, магніти, шеврони тощо. Замовляють, роблять власноруч чи привозять їх з України, розповідає Макарович.
"Коли я їхала з України, то пів валізи — однієї з двох, везла сувеніри різної тематики. Продаємо смаколики також. Люди купують, чи просто донатять, спілкуються, розпитують про українців та про їхній спротив російській агресії", — розповідає Марія.
Вона також зауважує, у соціальних мережах Тайваню є ініціатива мандаринською мовою про побут та культуру України. Є можливість дивитися українські фільми у кінотеатрах, де зокрема показують "20 днів у Маріуполі", "Люксембург, Люксембург" тощо.
Це вже третій візит Марії Макарович у Тайвань. Каже, щоразу від місцевих вона чує слова підтримки.
"Тайванці нас підтримують, оскільки ми для них є прикладом спротиву, який би вони хотіли мати у своїй країні у разі такої потреби. Тайвань нині перебуває в схожій ситуації, коли набагато більший та авторитарний сусід хоче тим чи іншим чином, зокрема збройним шляхом захопити їхню країну та позбавити демократичного устрою. Тому тайванці максимально переймаються питаннями, які пов'язані з Україною та намагаються допомогти", — наголошує аналітикиня.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram