Скорочує шлях на 20 кілометрів. На Донеччині капітально ремонтують три ділянки дороги та відновлюють мости

Ексклюзивно
Ремонт доріг, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Наразі на Донеччині капітально ремонтують три ділянки дороги на напрямку Дружківка-Покровськ, повідомив Суспільному Донбас директор департаменту розвитку промисловості Донецької ОВА Артем Литвинов. Також дорожники відновлюють чотири автомобільні мости у деокупованих населених пунктах області. Які роботи виконують дорожники та із якими складнощами стикаються — у матеріалі.

Ремонт дороги у Краматорському районі на Донеччині

У Краматорському районі працівники дорожньої служби укладають асфальт: ремонтують ділянку довжиною у два кілометри.

"Укладаємо асфальт, де треба. Зараз займаємося, найголовніше — для військових робимо. Ми робимо капітальний ремонт дороги. Наразі йде укладання суміші на заїзді. Укладаємо якісно, ​​дорога прослужить, дай Боже, онукам дістанеться", — розказав дорожній робітник Максим Павлик.

Дорожний робітник Максим Павлик, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Ремонт доріг, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

На ділянці працюють тридцять працівників дорожньої служби, залучені 15 одиниць техніки, каже начальник шляхової дільниці.

"Наразі відремонтовано 2 кілометри у всіх шарах і 2 кілометри в нижньому шарі. Цей ремонт відбувається для логістичних цілей: транспортують поранених бійців, гуманітарних коридорів і для зручності жителів сіл та жителів міст", — розповів начальник шляхової дільниці Денис.

Начальник шляхової дільниці Денис, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

За словами директора департаменту розвитку промисловості Донецької обласної військової адміністрації Артема Литвинова, нині ремонтують три ділянки дороги, яка поліпшує і скорочує шлях на 20 кілометрів — з напрямку Покровська до Дружківки на Краматорськ.

"Відбувається ремонт трьох ділянок по 2 кілометри капітального ремонту. Там дорога була вщент зруйнована, вона потребувала капітального ремонту ще декілька років тому. Перед цим, ми робили там капітальні ремонти та вже було прокладено близько 18 кілометрів доріг. І це є одна із логічних складових завершення маршруту", — розповів Суспільному Донбас директор департаменту розвитку промисловості Донецької ОВА.

Директор департаменту розвитку промисловості Донецької ОВА Артем Литвинов. Фото: Суспільне Донбас

Ремонт мостів на Донеччині у 2023 році

За словами Артема Литвинова, дорожні служби цьогоріч займаються відновленням чотирьох мостів у деокупованих населених пунктах Донеччини.

Наразі будівельники проводять перший етап робіт на мосту довжиною 48 метрів.

"До ремонту, був старий міст, який був підірваний. Ми підрядилися відновити рух через річку. Зараз одна опора практично готова, шафна стіна та опора. Далі, наступна опора, колони готові", — розповів керівник будівельних робіт Сергій Носовець.

Відновлення мостів у деокупованих населених пунктах, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

За словами керівника будівельних робіт, ускладнюють роботу дощі.

"Велика глибина установки ростверківРостверк — верхня частина пальового фундаменту, що розподіляє навантаження від несучих елементів будівлі чи споруди., тому заливає водою і заважає трохи працювати. Практично роботи ті самі, як на всіх мостах. Нам потрібно швидше зробити ремонт, щоб відкрити рух і не заважати людям їздити — об'їзною дорогою. Погода, заважає, особливо дощі. Тут ґрунт — супіскипухка піщано-глиниста осадова гірська порода, вони не дають працювати під час дощу", — пояснює Сергій Носовець.

Керівник будівельних робіт Сергій Носовець, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

На відбудові ще одного мосту бригада працівників робить арматурний каркас. 

"На даному етапі виконуються роботи з бетонування ригелівконструктивна частина мосту, з правої сторони ригель майже готовий, з лівої закінчуємо в'язати каркас арматурний, для того, щоб сполучення було між селами. Працює бригада хлопців, які знають свою справу, які ідуть згідно з графіком, відставань немає. Я думаю роботи будуть виконані й міст побудований вчасно", — зазначив начальник дільниці Сергій Чирвук.

Начальник дільниці Сергій Чирвук, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

"Рік дороги не ремонтували, були зруйновані вщент"
Артем Литвиновдиректор департаменту розвитку промисловості Донецької ОВА

Після деокупації територій на Лиманщини, восени минулого року, почали робити ямковий ремонт, щоб з'єднати дороги від Святогірська до Лимана, розповів Артем Литвинов.

"Рік не було обслуговування, дороги були зруйновані вщент, почалось все з минулого року, в цьому році продовжили, були виконані роботи в рамках експлуатаційного утримання в бік Харківщини, декілька не дуже було зроблено доріг для покращення пересування: громадського транспорту, евакуаційного транспорту та швидких допомог", — пояснив Артем Литвинов.

Відновлення мостів у деокупованих населених пунктах Донецької області. Фото: Суспільне Донбас

Місця розташування мостів не називають у цілях безпеки. За словами Литвинова, цьогоріч із бюджету на ремонт та утримання доріг з бюджету виділили 753 мільйони гривень, з яких вже використано близько половини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram