У ще восьми населених пунктах Донеччини евакуюють дітей — Мінреінтеграції

Ексклюзивно
. Фото: поліція Донецької області

Ще у восьми населених пунктах Донецької області оголосили евакуацію дітей. Їх вивезуть в супроводі одного з батьків або законного представника до початку холодів.

Про це повідомили у Мінреінтеграції.

"23 жовтня на засіданні Координаційного штабу з питань евакуації прийняли рішення щодо примусової евакуації приблизно 250 дітей. Вона буде проведена із 8 населених пунктів Бахмутського та Покровського районів, де безпекова ситуація залишається критичною", — йдеться у повідомленні міністерства.

Як уточнила Суспільному заступниця начальника Донецької обласної військової адміністрації Юлія Костюніна, дітей евакуюють з їхніми представниками з наступних населених пунктів області:

  • місто Торецьк Бахмутського району, там ще залишаються 143 дитини;
  • селище Щербинівка Бахмутського району — 68 дітей;
  • селище Петрівка Бахмутського району — 19 дітей;
  • селище Неліпівка Бахмутського району — 5 дітей;
  • селище Північне Бахмутського району, вивезли всіх дітей;
  • село Катеринівка Покровського району — 4 дитини;
  • село Єлизаветівка Покровського району — 7 дітей;
  • селище Очеретине Покровського району — 3 дітей.

"У цих населених пунктах залишаються 249 дітей, у Бахмутському районі — 235, та у Покровському — 14. До середини жовтня у цих восьми населених пунктах жили 273 дітей, з них 41 евакуювали", — розповіла Костюніна.

Юлія Костюніна розповіла, що з цих восьми населених пунктів з початку обовязкової евакуації вивезли 398 дітей.

За даними Мінреінтеграції, спочатку евакуйованих направляють у гуманітарний хаб, а далі їх прийме Житомирщина. Там вони безкоштовно будуть забезпечені прихистком, соціальними виплатами, гуманітарною допомогою і психологічною підтримкою.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня. Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, став Бахмут. Згодом планували розпочати примусову евакуацію в 13 громадах, зокрема в Авдіївській та Очеретинській. 4 квітня Мінреінтеграції оголосило, що примусову евакуацію у Донецькій області запровадили у 21-му населеному пункті Донецької області, звідти із батьками мали вивезти 126 дітей, які проживають поруч з лінією фронту.

5 серпня ще з дев’яти населених пунктів регіону, які розташовані поблизу районів, де ведуться бої, оголосили примусову евакуацію дітей. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, з населених пунктів планували вивезти 130 неповнолітніх.

Зокрема, примусова евакуація дітей із батьками триває з населених пунктів Торецької громади. За даними міської військової адміністрації на 26 липня, в громаді лишається 408 неповнолітніх.

З яких населених пунктів Донеччини евакуювали всіх дітей

У лютому всіх дітей вивезли з Вугледара. Останнім був 15-річний син місцевого священника: родина відпустила підлітка до бабусі, розповідали у поліції Донецької області.

Всіх дітей евакуювали також у лютому і з селища Велика Новосілка: поліцейським вдалось вмовити родину з трьома дітьми виїхати і більш безпечний район.

В середині березня поліцейський загін "Білі янголи" вивіз дітей з міста Часів Яр, що неподалік Бахмута.

30 травня очільник обладміністрації Павло Кириленко повідомив, що з Бахмута евакуювали всіх неповнолітніх.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram