Перейти до основного змісту

Народилася на фронті. Волонтери евакуювали цуценя з Донеччини та знайшли їй нову родину у Дніпрі

Волонтери евакуювали цуценя Розі з Донеччини, у Дніпрі собаку прихистила нова родина Кирило та Марина. Фото: Суспільне Донбас

Цуценя Розі з Краматорського району прихистила родина з Дніпра. Розі народилась на позиціях, розповіли її власники Кирило та Марина. Евакуювали собаку волонтери, які рятують тварин з прифронтових областей.

Розі близько трьох місяців, до Дніпра вона переїхала минулого тижня з Краматорського району. Новонароджених цуценят волонтерів попросили вивезти військовослужбовці. 

"Мати цуценят з Куп'янська Харківської області. Вона привела цих цуценят, після цього їх евакуювали в Краматорський район. Їх взагалі було більше, але трьох нам передали наші колеги волонтери. Ми почали інформаційну компанію проводити в соціальних мережах, щоб пітбулям маленьким знайти сім'ю", — розповідає засновник ГО "Захист тварин України" Сергій Луденський.

Засновник ГО "Захист тварин України" Сергій Луденський, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Цуценя Розі прихистили подружжя Кирило та Марина. Коли вони побачили фото в інтернеті, то відразу вирішили забрати цуценя собі. 

"Мені сказали, що вона народилася у військових, які на "нулі", на фронті. З приводу тата — невідомо, бо у військових вона вже вагітна була", — каже чоловік.

Кирило каже, собаку обстежили у ветеринара, Розі здорова, до життя у місті вже звикла.

"В перші дні вона не розуміла, де вона, що вона, а потім акліматизувалися і вже зараз насолоджується життям, і все добре в неї", — каже Кирило.

Житель Дніпра Кирило. Фото: Суспільне Донбас

Розі любить смаколики та фрукти, їсть сухий корм. Як трохи підросте, каже Кирило, почнуть вчити її командам.  

"З нею треба постійно час проводити, я взяв відпустку, щоб з нею провести час, бо вона непосидюча, дуже активна. Ми зробимо їй всі щеплення, потім ми будемо дресирувати, тому що це все ж таки пітбуль, може і не чистокровний, але все одно всі нотки присутні", — каже чоловік.

Цуценя пітбуль Розі, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Волонтери громадської організації "Захист тварин України" півтора року працюють в прифронтових населених пунктах України. Вони евакуюють поранених та самотніх тварин з зон бойових дій.

"Ми об'їздили Бахмут, Торецьк, Авдіївку, Деліївку, наразі здебільшого це Часів Яр. Продовжуємо займатися евакуацією тварин", — каже засновник ГО "Захист тварин України" Сергій Луденський.

Працюють волонтери у вільний від роботи час, Сергій каже, коли російські окупанти підірвали Каховську ГЕС взяв відпустку на роботі та поїхав рятувати тварин. Звідти вивезли півтисячі тварин.

Херсон, червень 2023 рік. Фото з особистого архіву Сергія Луденського

Волонтери привозять тварин до дніпровських притулків, потім шукають їм родину, окрім евакуації привозять господарям тварин з прифронтових регіонів — корм. Також встановлюють годівниці для тварин.

Спеціальні годівниці для тварин. Фото: Суспільне Донбас

"В цілому наша кінцева мета, аби собаки не знаходилися у притулку, на перетримках, а щоб знаходили собі нові сім'ї. Таким чином вони будуть наділені любов'ю, турботою, і ми точно будемо знати, що з ними все в порядку", — зазначає Сергій Луденський.

Волонтери організації вивезли з прифронтових населених пунктів більше тисячі тварин. Незабаром поїдуть на евакуацію до Часового Яру.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції