В офтальмологічному відділенні однієї з лікарень Дніпра щодня приймають до тридцяти поранених. Лікують тут як військовослужбовців, так і жителів прифронтових міст Донецької, Луганської та Харківської областей. Лікарі кажуть: до повномасштабного вторгнення практики лікування складних осколкових поранень не було.
Каміння, метал, скло — все це лікарі офтальмологічного відділення дістають з очей поранених на фронті військових.
"Планую одружитись після операції"
Микола — з Житомирської області, на фронт пішов в перший день повномасштабного вторгнення.
Після навчання, з кінця травня службу чоловік несе в Донецькій області.
"На Світлодарській дузі, як ми стояли, по нас працювало вісім танчиків, а зараз стоїмо під Бахмутом — по нас працює один, два. Моя точка зору, що в них вже недостатньо тих снарядів, що було спочатку. Тоді було набагато більше випущено", — розповів військовий.
Поранення боєць отримав не вперше.
"Ми стояли в Зайцевому, і наших хлопців трохи обстріляли. Ми виносили свого побратима і наздогнали два 120-хМає на думці 120-ти міліметрові снаряди.. Поранення в плече, товариша у верхню щелепу, а третьому товаришу наскрізне", – каже армієць.
Микола чекає на наречену. Каже, хотіли сьогодні, 22-го березня, взяти шлюб, проте в цей день робитимуть операцію. Тож одружитися планують найближчими днями, тут в лікарні.
"Він поступив з відривом нижньої повіки повним, з розривом верхньої повіки й контузійним розривом склери, оболонка ока також була відірвана. Більшість внутрішньоочних структур випали через рану. Ми провели первинну хірургічну обробку, обробили склеру повіки. Лікуємося, дивимося, плануємо подальші операції", — зазначила лікарка-офтальмологиня Юлія.
"Снаряд вибухнув за два метри від мого обличчя"
Брайс — морський піхотинець зі США. В квітні приєднався до лав Збройних сил України.
"Я багато разів це обмірковував. Протягом останніх декількох років я знав, до чого все тут йде. 24 лютого минулого року, коли я побачив все, що тут відбувається, побачив факти геноциду, які були, то я вирішив, що просто не можу стояти осторонь і нічого не робити. Я маю допомогти тим, чим можу. Не зважаючи на занепокоєння всіх моїх близьких, я зібрав свої армійські речі та приїхав в Україну", — розповів військовий.
Поранення іноземець отримав в боях неподалік Донецька.
"Коли я отримав поранення, ми брали позиції росіян. Вибух ворожого снаряду був за два метри від мого обличчя. Ми продовжили виконувати завдання, я самостійно дістався в медпункт, а потім мене відправили в Дніпро для надання медичної допомоги", — розповів він.
За словами Брайса, після лікування він хоче повернутися на фронт:
"Так, я хочу повернутися на фронт, але це залежатиме від стану мого ока. Зараз я ним не бачу. Тому важко сказати, наскільки ефективним я буду на полі бою, якщо лише з одним оком, але завжди є інші речі, з якими я можу допомогти. Я можу проводити інструкції, можу вчити та багато чого іншого. Це реально залежатиме від того, як одужуватиме моє око".
За словами лікарки-офтальмологині Юлії, військового оперуватимуть в цій лікарні.
"Він поступив до нас з проникаючою раною склери та внутрішньостороннім тілом. Первинно ми провели хірургічну обробку рани ушили отвір і дістали стороннє тіло при первинній обробці. Зараз в нього, через те що стороннє тіло пройшло крізь оболонки й змінило деструктивно їх, наразі є крововилив в око, він буде оперуватися в нас", — розповіла вона.
Як розповіла лікарка, з початку повномасштабної війни, до відділення поступають бійці та мирні жителі зі складними осколковими пораненнями, практики лікування яких у лікарів до вторгнення РФ не було.
Зазвичай — це люди з Донецької, Луганської та Харківської областей. За день, в середньому, можуть приймати до трьох десятків поранених.
Читайте також
Столичні кардіологи на Донеччині обстежують дітей з прифронтових міст та селищ
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram