"Проти нас воюють, як книжка пише". Оборонець Бахмута розказав про бої за місто

. Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії

Проти нас — як мобілізовані, так і російські спецпідрозділи. Так про бої за Бахмут каже один з оборонців міста — нацгвардієць на псевдо "Буян". Він пішов захищати Україну у складі бригади "Спартан" в перший день повномасштабного вторгнення Росії в Харкові.

"Це машина нашої групи. Вона з нами ще з Харкова. Допомагала вивозити "трьохсотих". Ми діяли як евакуаційна група від передових позицій. Жодного разу не підводила. Показала себе добре на дорогах. Плюс вона зараз у нас діє як вогнева", — розповідає нацгвардієць.

Наразі бойовий розрахунок нацгвардійця працює у Бахмуті, використовуючи міномет та гранатомет АГС-17.

Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії

"У розрахунку у нас було три чоловіка. Діяли, як штурмова група: відбивали позиції. Третій отримав легке поранення. Осколки залетіли в ногу і в руку. Зараз знаходиться у шпиталі. Тримаємо за нього кулаки", — каже боєць. Бойовий шлях нацгвардійця розпочався з Харкова. Нині із побратимами захищає місто-фортецю Бахмут.

Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії

"У Бахмуті зустрічаються мобілізовані, яких використовують як "гарматне м'ясо", є також штурмовики, вагнерівці, і російські спецпризначенці. Діють вони малими групами. Все, як книжка пише: "держу", "йду", "перезарядка". Ми використовуємо міномети, АГС. Не дозволяємо їм підходити до наших позицій, щоб вони не входили у ближній бій", — розповідає боєць Національної гвардії України “Буян”.

Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії

Його бригада “Спартан”, зокрема відзначилась в боях на Харківщині поблизу Козачої Лопані та на Донеччині біля Майорська.

Читайте також

ISW припускає, що російські війська можуть займати 50 відсотків Бахмута

Стабілізація фронту поблизу Бахмута, візит Сирського, штурми та атаки: хроніка боїв та ситуація в місті. 9 березня

Бахмут — це символ та фортеця: як українські військові продовжують оборону міста

Командувач східного угрупування Сирський відвідав Бахмут

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram