Фільм "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова здобув нагороду на фестивалі Sundance

. Фото надане Мстиславом Черновим

Документальний фільм "20 днів у Маріуполі" українського журналіста та письменника Мстислава Чернова отримав приз глядацьких симпатій на американському фестивалі незалежного кіно Sundance. Стрічка розповідає про перші тижні повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомили на Facebook-сторінці фестивалю 27 січня.

Стрічка "20 днів у Маріуполі" була вперше показана на фестивалі і представлена у конкурсній програмі документальних фільмів світу.

Команда, що працювала над фільмом. Фото надане Мстиславом Черновим

Фільм українського журналіста розповідає, яким початок повномасштабного вторгнення був у Маріуполі. Знімальна група Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко прибули у Маріуполь за кілька годин до наступу 24 лютого 2022 року. Вони працювали у місті, заблокованому російськими силами, двадцять днів, знімаючи: злочини російських військових, гуманітарну катастрофу, бомбардування пологового будинку та масові поховання загиблих мирних жителів.

"У підсумку, поки ми були в Маріуполі, через майже повну відсутність інтернету, я зміг опублікувати лиш приблизно сорок хвилин відео, а вивезли ми десь тридцять годин. Я вирішив осмислити те, що відбулось і передати глядачу масштаб трагедії, що продовжувала розгортатись в місті", — розповідав Мстислав Чернов Суспільному.

Показ фільму "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова на фестивалі Sundance. Фото надане Мстиславом Черновим

Виїхавши з Маріуполя він продовжив роботу із зафільмованим. Так виникла ідея документального фільму в співпраці із "PBS Fronline".

Стрічку назвали "20 днів у Маріуполі" — стільки провели в оточеному місті журналісти.

Фото надане Мстиславом Черновим
Ця війна, мабуть, найбільш задокументована в історії людства. Проте Маріуполь є винятком та феноменом. Зважаючи на те, що його трагедія — це символ російського вторгнення — вона мало задокументована. Тому важливо намагатися опублікувати кожен кадр.
Мстислав Чернов

Головний приз в програмі документальних фільмів світу здобула стрічка "Вічна памʼять" режисера Майте Альберді, який розповідає про пару, яка страждає на хворобу Альцгеймера.

Читайте також

Брат зник безвісти. Розповідь маріупольки, яка евакуювалася з міста у вересні

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram