Вчителька з авдіївського муралу "Обличчя війни" лікується в Дніпрі

Ексклюзивно
. Суспільне

Авдіївський мурал з жінкою – “Обличчя війни” зображений на розбитій багатоповерхівці. Його написав у 2016 році австралійський художник Гвидо Ван Хелтен. На ньому зображена заслужена вчителька української мови місцевої школи Марина Марченко. Її домівку вдруге зруйнували російські окупанти. Марина має проблеми із щитовидною залозою. Наразі жінка лікується у Дніпрі.

Як розповіла Суспільному Марина Марченко, вона проходить реабілітацію після операції, бо мала проблеми із щитовидною залозою на фоні нервового зриву.

"Дуже було багато розбитих будинків, горіли під`їзди, навіть цілі будинки з чотирьох під`їздів горіли. Падало скрізь. Постріли, ракети літали. Характерно те, що коли летить бомба, чи що то такоє, коли починають тушити водою, вона не тушиться. Люди кажуть, що це фосфорні якісь бомби. Мій під`їзд - вікна повилітали, балкон, а стіни ще були коли ми виїжджали", розповіла вчителька.

За словами вчительки, у 2014 році у результаті обстрілу поранення отримав її чоловік.

Мурал в Авдіївці. Фото Суспільне Донбас. Суспільне

"В нього шейки бедра немає, він не ходить. На милицях рухається та на ходульках. Йому повинні були вставити шейку бедра, волонтери допомогли, це, звичайно великі гроші, але думали вставити, тоді б він повноцінно ходив. Але він переніс одинадцять операцій по зрощуванню ноги і кардиолог заборонив", говорить Марина Марченко

Розбита квартира у жінки була й в 2014-му, за вісім років все відремонтували.

"Теж були вікна вибиті і в онука, і в нас. За ці вісім років я на дві школи працювала і зять тяжко працював. Всі працювали ми, щоб трошки облагородити. Поставили ми вікна потихеньку. Балкони поміняли. Ніби трошечки ожили і крила піднялися", згадує жінка.

Виписують Марину за кілька днів, з родиною вона переїхала до Дніпропетровської області. Тут її впізнають, як і в рідній Авдіївці.

"І іноземці впізнавали, і люди. В магазині стою, вони: “Це ж та, вчителька, що намальована на муралі”. А я стою собі, скупляюсь далі. А одна стоїть та каже" “Та вона ж получила цілий мільйон за цей мурал”. А я повертаюся та кажу: "Якби я получила мільйон, я б тут не стояла і шийки б не купляла, а купляла б балики", говорить Марина Марченко.

Про жінку знімали фільми українські та іноземні журналісти, Петро Порошенко вручив їй державну нагороду.

Марина розповіла журналістам, що дуже хочеться додому, проте, поки повертатися нікуди. Планує працювати вчителькою в Дніпрі.

Що відомо

  • Мурал на розбитій дев`ятиповерхівці в Авдіївці в 2016-му створив австралійський художник Гвідо ван Гелтен.

Читайте також

  • Російські війська 17 червня завдали 5 ударів по житловому сектору та коксохімічному заводу Авдіївки
  • Російські війська 21 червня били по Донеччині ракетами ЗРС "С-300", "Градами" і "Ураганами", артилерією, танками
  • На Донеччині внаслідок обстрілів російської армії 22 червня загинуло чотири людини
  • Протягом 21 червня на Донеччині від обстрілів армії РФ постраждало 19 людей

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber