Маріуполь патрулюють "кадирівці", вони затримують та знущаються з людей

. Маріуполь травень 2022. Фото: Telegram/Петро Андрющенко

Маріуполь та Маріупольський район почали патрулювати "кадирівці". Вони на блокпостах затримують людей та знущаються з них.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Окупанти не тільки запровадили нову пропускну систему та облаштували блок-пости. На сьогодні констатуємо патрулювання Маріупольського району мобільними патрулями зі складу кадирівців", - повідомив він.

У першу чергу окупанти контролюють ґрунтові дороги, які ведуть до Мангуша, Нікольського, Бердянська та Запоріжжя.

"Місцеві повідомляють, що вчора вдень (22 травня - ред.) в районі с. Дем’янівка Мангуського району такий патруль затримав автівку з людьми, що рухались в бік Бердянська. Людей роздягли, знущались, вдавались до фізичного насилля", - повідомив Андрющенко.

Після цього людей розвернули в бік Маріуполя. За інформацією Андрющенка, у людей були "довідки про фільтрацію", але не було перепустки.

Андрющенко, закликав людей, які знаходяться на окупованих територіях, поки не намагатись виїхати на підконтрольну Україні територію, а дочекатись відкриття гуманітарних коридорів.

"Україна працює над відкриттям офіційних евакуаційних коридорів. Бережіть себе", - додав він.

Що відомо

  • У зруйнованому Маріуполі російські окупанти почали відновлювати залізницю аби вивозити зерно та металопрокат, які зберігались у морському порту.
  • У зруйнованому російськими окупантами Маріуполі люди почали облаштовувати колодязі аби добути хоч якусь воду.
  • У зруйнованому Маріуполі перебуває понад 100 тисяч людей. По периметру міста російські військові розмістили фільтраційні табори, які не дають людям покинути місто, особливо у напрямку України. Всі гуманітарні місії блокувались російською стороною. У місті недостатньо їжі.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber