В Мангуші може бути захоронено від 3 до 9 тисяч маріупольців — Бойченко

. Супутниковий знімок місця масового поховання, фото: Петро Андрющенко

У Мангуші, що поблизу з Маріуполем, російські окупанти облаштували братські могили, в яких могли захоронити від 3 до 9 тисяч маріупольців. Про це повідомляє Маріупольска міська рада.

"В Маріуполі скоєно найбільший воєнний злочин 21 століття. Це новий Бабин Яр. Тоді Гітлер вбивав євреїв, ромів та слов’ян. А зараз Путін знищує українців. Він вже вбив десятки тисяч цивільних в Маріуполі. І це вимагає потужної реакції всього цивілізованого світу. Будь-що потрібно зупинити геноцид", — заявив Вадим Бойченко.

Вадим Бойчеко додав, що в селищі Мангуш російські війська могли захоронити від 3 до 9 тисяч маріупольців. Бойченко зазначив, що до середини березня в різних частинах Маріуполя та передмістя комунальні служби захоронили близько 5 тисяч осіб. З загальна кількість вбитих російською армією в Маріуполі становить 22 тисячі осіб.

Що відомо

  • Україна вимагає термінового гуманітарного коридору з "Азовсталі". Про це повідомила віцепрем'єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
  • Уранці 19 квітня представник так званої "народної міліції" самопроголошеної "ДНР" Едуард Басурін заявив про початок штурму комбінату "Азовсталь". Пізніше народний депутат Сергій Тарута на своїй Facebook-сторінці заявив про скидання військами РФ потужної бомби на лікарню в районі "Азовсталі", де, за його інформацією, могли переховуватися до 300 людей. Незадовго до того Служба безпеки України оприлюднила перехоплення розмови російського військового, який стверджував, що їм віддали наказ "рівняти Маріуполь із землею".
  • 20 квітня російські військові не припинили спроби штурму та не дозволили евакуюватись цивільним, які переховуються у підвалах Азовсталі. Про це повідомив у відеозверненні заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар, відомий під позивним "Калина".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber