Перейти до основного змісту

"Унікальний у своєму роді". На Донеччині зруйнований храм через обстріли РФ

Зруйнований Свято-Вознесенський храм у Новотроїцькому Покровського району. Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради / Facebook

У Донецькій області зруйнований Свято-Вознесенський храм у Новотроїцькому. Це була єдина дерев'яна церква на мурованому фундаменті у Покровському районі.

Про це повідомив відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради у Facebook.

Свято-Вознесенський храм у Новотроїцькому. Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради / Facebook
"Зруйнований унікальний у своєму роді пам'ятник дерев'яної церковної архітектури. Храм вистояв у лихі роки ХХ століття, в роки Другої світової війни, але зазнав пошкоджень в жовтні 2024 року і був зруйнований навесні 2025 року".

Ця церква, за даними відділу культури, зберіглася майже у первісному вигляді до наших днів.

Так виглядає усередині Свято-Вознесенський храм. Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради / Facebook

Що відомо про Свято-Вознесенський храм

Храм був побудований на кошти гірничопромисловця і мецената Якова Івановича Древицького у 90-х роках ХІХ ст. Він був побудований із набірних дощок, зовні був декорований різьбленими фільонками; також лобовий карниз і верхня частина лиштви витягнутих аркових вікон, кутові лопатки з перехопленнями, підвіконні ширінки, а на фронтоні центрального входу — святе обличчя.

Внутрішнє оздоблення прикрашав триярусний іконостас з іконою Вознесіння Господнього — головною святинею храму.

Стіни були горизонтально обшиті дошками і пофарбовані в зелений колір. Ажурний карниз білого кольору обрамляв храм по периметру. Арочні вікна були прикрашені різьбленими лиштвами.

"В першій половині 20-го століття храм намагалися перетворити на клуб, але віряни врятували святиню. В період окупації території німецькими військами в приміщенні церкви був розташований табір військовополонених", — йдеться у повідомленні.

Також на церковному подвір'ї розташована могила праведника землі Донецької ігумена Давида Нелюбова, який був настоятелем храму з 1976 по 1992 роки.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції