Розбита школа, понівечений "український куточок", церква, якій понад сто років. Таким побачили село Золотий Колодязь кореспонденти Суспільне Донбас. Лінія фронту звідси – за 30 кілометрів, звуки вибухів – чутні. З майже пів тисячі людей, які мешкали у селі до повномасштабного вторгнення, залишилися половина, розповів керівник Шахівської військової адміністрації Сергій Сажко.
По будівлі школи в Золотому Колодязі, за словами керівника сільської військової адміністрації, армія РФ два тижні тому вдарила безпілотником "Герань-2".
Як розповіла кореспондентам Суспільного місцева жителька Світлана, у цій будівлі раніше працював інтернат, де навчалися діти з прилеглих сіл, потім – були спеціалізовані класи, діяла, зокрема, соляна кімната.
Будівля шкільної їдальні через обстріли – горіла.
"Український куточок" з імпровізованою хатинкою й криницею-журавлем, який, як розповідають місцеві, створив один з учителів, – понівечений російськими боєприпасами.
Неподалік Дмитрівська церква, будівля храму, якому понад 100 років, не ушкоджена – вціліла.
Фронт від Золотого Колодязя – за 30 кілометрів. Армія РФ неодноразово била по селу снарядами з касетними боєприпасами, а також безпілотниками, розповів Суспільному місцевий житель Сергій.
Вранці 12 травня російська армія вдарила по селу Золотий Колодязь, пошкодивши три адмінбудівлі, зокрема "пункт незламності" та центр для переселенців, повідомив Суспільному керівник сільської військової адміністрації Сергій Сажко. За його даними, окупанти застосували ФАБФугасну авіабомбу та чотири безпілотники "Шахед". Одна з будівель горіла. Рятувальники загасили вогонь на площі 40 квадратних метрів, повідомили в ДСНС в області.
За словами Сажка, люди виїздять із села через безпекову ситуацію. Так, 10 травня евакуаційники в супроводі поліцейського екіпажу "Білий янгол" вивезли родину з п’ятьма дітьми.
Пенсіонерка Любов – їхня сусідка. Каже: не встигла попрощатися з родиною. Сама, говорить, виїздити поки не збирається, бо не знає куди. Місцевим евакуаційники роздають листівки про можливість безкоштовної евакуації.
"Уночі – гупає, вдень – ну так собі, ми вже звикли. Страшно, але що ж. Зовсім немає ніякого варіанту. Ні родичів, нікого нема", – сказала жінка.
З майже пів тисячі людей, які жили в Золотому Колодязі до лютого 2022 року, залишилися 250 людей, розповів Сергій Сажко.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.