Перейти до основного змісту

Як бійці 12-ї бригади "Азов" на Донеччині випробовують ударний літак "Сич" та які його можливості

Ексклюзивно

У Донецькій області військовослужбовці 12 бригади НГУ "Азов" випробовують безпілотний ударний авіаційний комплекс "Сич"являє собою безпілотний літальний апарат розвідувального рівня. Він має дальність пуску до 200 кілометрів і якісну камеру, тож може вести відеозйомку в тилу противника та залітати на територію російських областей, які межують з Україною. Бригада отримала його на озброєння місяць тому. Які можливості новітнього українського безпілотного комплексу та у чому технологічна унікальність "Сич" — Суспільне Донбас побувало на полігоні, де випробовують безпілотний літак.

Безпілотний авіаційний комплекс "Сич" — ударний дрон багаторазового використання., має дальність польоту до 200 кілометрів.

Безпілотний ударний авіаційний комплекс "Сич", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Аби підготувати до польоту: визначають напрямок вітру, встановлюють катапульту.

Оператор комплексу "Сич" 12 бригади "Азов" на позивний "Порту" розповідає: перевіряють батареї та готують літак до польоту. За словами "Порту", на збір літака витрачає приблизно 5 хвилин.

Оператор комплексу "Сич" 12 бригади "Азов" на позивний "Порту" розпаковує літак, Донецька область, 19 квітня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Далі починає передполітне тестування за комп'ютером.

"Те що ми зараз підключаємо до комп'ютера — це вся "наземка", яка потрібна для використання даного комплексу. Літак виконує свою роботу по раніше записаній місії", — розповідає оператор комплексу "Сич" 12 бригади "Азов" "Порту".

Безпілотний ударний авіаційний комплекс "Сич", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Сич" стійкий до російських засобів радіоелектронної боротьби, каже в.о. командира роти ударних літаків 12 бригади НГУ "Азов" на позивний "Хаскі".

"Це не "камікадзе", це — "бомбер". Він летить, робить "скид" та повертається. Він у нас відносно нещодавно, десь місяць, але він вже працює. Ми вже вийшли на більш стабільну роботу, вже є уражені цілі, різні цілі. Це засоби РЕБрадіоелектронна боротьба, техніка, скупчення вантажівок, скупчення джипів, легкоброньованої техніки армії РФ", — розповідає "Хаскі".
В.о. командира роти ударних літаків 12 бригади "Азов" на позивний "Хаскі" випробовує безпілотний ударний авіаційний комплекс "Сич", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Літак несе на собі дві бомби, додає азовець.

"Наша задача — чітко визначити координати. Далі літачок робить все сам. У ньому є балістичний калькулятор, який вираховує траєкторію, та коефіцієнт, на який йому треба зробити "скид". Цей боєприпас він пробиває уламками легкоброньовану техніку, гарантовано — на чотири метри", — пояснює "Хаскі".

В.о. командира роти ударних літаків 12 бригади "Азов" на позивний "Хаскі", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Після запуску літака, каже "Хаскі", вони його не контролюють. Про ураження цілі дізнаються тільки після повернення дрона.

"Не підтверджуються тільки ті цілі, коли літачок не повернувся. А так відео записується, він повертається, ти переглядаєш відео та у тебе вже є підтвердження", — каже "Хаскі".

"Унікальність в тому, що тобі не треба, щоб була підсвітка з боку. Тому що твоє відпрацювання він записує сам. І ти сам можеш бачити, після того, як він повернувся, влучив ти чи не влучив", — пояснює "Хаскі".
Безпілотний ударний авіаційний комплекс "Сич", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

На полігоні, каже "Хаскі", наразі тестують додаткові функції ударного безпілотника перед майбутніми вильотами.

Безпілотний ударний авіаційний комплекс "Сич", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції