На Дніпропетровщині у деяких громадах триває добровільна евакуація. Жителів закликають, за змоги, переїздити у більш безпечні регіони України. Також певні категорії населення можуть виїхати за кордон.
Куди звертатись, аби евакуюватись, а також евакуювати домашніх улюбленців у безпечніші місця — Суспільне зібрало потрібні контакти та інформацію.
Синельниківщина
У Синельниківській районній військовій адміністрації повідомляють, що жителі району можуть добровільно виїхати у більш безпечні регіони України. Для цього варто зателефонувати на гарячу лінію та залишити відповідну заявку, зазначили на сторінці Новопавлівської громади.
"Лінія працює цілодобово та усі дзвінки є безкоштовними. Заявки обробляються протягом 1 дня, після чого передаються координаторам, які й здійснюють вивіз мешканців", — йдеться у повідомленні.
Вивезення людей відбувається через проміжний евакуаційний пункт у Павлограді. Після — людей спрямовують до місць тимчасового перебування у Дніпрі та на території інших населених пунктів Дніпропетровської області, пишуть на сторінці громади.
"Також є можливість розміщення родин, у складі яких немає чоловіків призовного віку, у Закарпатській області. Людей забезпечують продуктами, засобами гігієни, надають юридичну, психологічну, медичну підтримку, реєструють на отримання грошової допомоги у розмірі 10800 грн на одну особу. Особливу увагу приділяють родинам з дітьми та маломобільним людям", — зазначали на сторінці Новопавліської громади.
Також жителі прифронтових громад Синельниківщини, які ухвалять рішення щодо переміщення, можуть оформити виплати від держави як ВПО: для дітей та осіб з інвалідністю — 3000 грн, для дорослих — 2000 грн.
Перебувати у місцях тимчасового проживання Дніпра чи області можна безкоштовно 3 тижні або ж увесь період воєнних дій.
"Якщо ж люди виявлять бажання оселитися в інших регіонах України – їм підшукають житло та допоможуть з переїздом", — зазначили на сторінці громади.
Номер гарячої лінії для жителів Синельниківського району: 0800 336 085
Нікопольщина
У Нікополі на Дніпропетровщині також триває добровільна евакуація. Люди з інвалідністю та пенсіонери можуть безкоштовно переїхати до більш безпечних регіонів України. Про це йдеться на сайті міськради.
Також вони мають можливість евакуації за кордон (за умови наявності закордонного паспорту), а саме до Норвегії, відповідно до пропозиції Благодійної організації "БФ" "Схід SOS".
Телефон управління соціальної політики Нікопольської міської ради для питань щодо виїзду: (066) 336 50 30.
Евакуація маломобільного та немобільного населення
З питань евакуації маломобільного і немобільного населення можна звернутись на гарячу лінію Гуманітарної місії "Проліска".
"Евакуація проводиться спеціалізованим автотранспортом у супроводі лікаря. Людей перевозять у конкретні місця, вони надають адресу. Це можуть бути геріатричні пансіонати та інше", — повідомили Суспільному на гарячій ліній.
Номер телефону для заявок: 0 (96) 404 10 34
Щодо інформації про ситуацію у регіоні та можливості виїзду люди також можуть звертатись за цілодобовими гарячими лініями:
- 15–48 — гаряча лінія Мінреінтеграції;
- 0 (800) 501-720 — гаряча лінія Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Евакуація домашніх улюбленців
Також волонтери безкоштовно евакуюють з прифронтових громад Дніпропетровщини та інших областей домашніх улюбленців.
- Громадська організація "SAVE ANIMALS UKRAINE"
Заявки на евакуацію тварин приймають за номером: 0957168262.
- UAnimals
Заявки на евакуацію тварин приймають за номерами: 0932854625, 0674828378.
- "Схід SOS"
Волонтери евакуюють людей разом з їхніми домашніми улюбленцями. Уточнити інформацію щодо кількості тварин, умов евакуації та залишити заявку можна за номером: (0800)332614
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро