Музикант і волонтер із Дніпра Артем Леонов та військовослужбовець 128 бригади тероборони "Дике поле" Єгор записали кавер на пісню Еда Ширана і гурту "Антитіла" та зібрали кошти на дрони. Від ідеї до реалізації — минуло декілька тижнів. Та за майже два місяці після публікації автори змогли зібрати 60 тисяч гривень.
Як записували пісню — чоловіки розповіли Суспільному.
За словами Артема, ідея показати власне бачення пісні "2Step" відомого українського рок-гурту та британського виконавця з'явилася декілька місяців тому. Композицією музикант хотів подякувати людям за донати.
"Я давно думав робити кавери. І отут така актуальна тема, я роблю збір, люди скидають мені гроші, і мені хотілось щось типу повернути, хотілось якийсь фідбек дати. І перша пісня — Еда Ширана й "Антитіла". Я її почув на початку війни, і вона дуже гостро для мене відкликалась", — зазначив волонтер.
Артем розповів: запропонував разом записати пісню Єгору, з яким багато років тому співав у хорі. Знав, що товариш з початку повномасштабного вторгнення — на фронті. Єгор погодився одразу.
"Він попросив моєї творчої допомоги. Давай, каже, з тобою запишемо кавер на пісню Еда Ширана і "Антитіла". Я залюбки погодився. Я прийшов до нього, записали. Вийшли на вулицю, він свою частину записав кліпу, я свою. Він сам усе скомпонував, виклав на YouTube, і таким чином розповсюджується по соцмережах", — пригадав військовий.
Від ідеї до реалізації було декілька тижнів підготовки. Зйомки ж проходили на шкільному стадіоні в перші дні відпустки Єгора. Потім Артем сам зробив аранжування.
"Ми знімали на звичайний штатив. Я взяв у дівчини її iPhone — ми поставили. Взяв у неї світло — ми відзняли мене зі світлом. Потім приїхав Єгор, ми його відзняли. Потім я йому телефоную, кажу, що все запоров, приїжджай ще раз. І він два рази приїжджав зніматись. Ну, ніби вийшло, мені подобається", — розповів музикант.
За майже два місяці з моменту публікації автори синглу змогли зібрати 60 тисяч гривень. Їх Артем витратив на деталі для дронів. За словами волонтера, безпілотники він почав збирати власноруч у 2024 році по відео з інтернету. Потім тестував на справність і шукав бригади, які б їх випробували у бойових умовах.
Грошей, які люди задонатили після релізу пісні, вистачило на чотири дрони. Їх уже отримав Єгор та передав військовослужбовцям роти авіаційних комплексів 128 бригади ТрО "Дике поле".
"Це дуже розхідний матеріал, тому що це фактично камікадзе. Або зникають, бо там РЕБи (засоби радіоелектронної боротьби, — ред.) дуже потужні у ворога, тому вони мають бути у великому запасі", — пояснив військовий.
Чоловіки зазначають: задоволені, що власною творчістю змогли допомогти побратимам Єгора. В планах записати та випустити ще декілька каверів.
"Збільшити кількість цих пісень, і тоді вже розповсюджувати, може якось рекламувати. Я ще так далеко не думав. Ну і продовжити займатися пайкою дронів", — сказав Артем.
"Після того, як вийшов кліп, звісно, це і тебе окриляє, скажімо так. Кажу: "Все, ми в тур їдемо". Тому, можливо, я не загадую, справ купа. Насамперед, окрім творчості, є купа функціональних обов'язків, але я не позбавляю цієї можливості себе", — зазначив Єгор.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро