На Дніпропетровщині Державне бюро розслідувань (ДБР) разом зі Службою безпеки України (СБУ) викрили масштабну схему незаконного оформлення висновків щодо непридатності до служби чоловікам призовного віку.
Про це сказано на сайті ДБР.
За даними слідства, у схемі брали участь місцеві працівники терцентрів комплектування та соцпідтримки, військовослужбовці, лікарі та цивільні. Вартість "послуг" стартувала від 12 тисяч доларів США з людини.
"Військові та цивільні підшукували потенційних клієнтів, які хотіли незаконно виїхати з країни. Надалі, завідувачка відділу місцевого медзакладу та сімейний лікар організовували фіктивне стаціонарне лікування з видачею неправдивих медичних висновків. Залучені до схеми працівники ТЦК оформлювали виключення чоловіків з військового обліку за станом здоров’я", — йдеться у повідомленні.
Слідчі задокументували близько 20 таких епізодів, які дали змогу заробити на чоловіках, які ухиляються від мобілізації, близько 10 мільйонів гривень.
Правоохоронці провели 56 обшуків в результаті яких вилучили медичну документацію із вже готовими неправдивими медичними відомостями, чорнові записи, носії інформації, зброю та понад два мільйони гривень готівки в іноземній валюті.
Військовому, двом цивільним, сімейному лікарю та завідувачці відділу місцевого медзакладу повідомили про підозру за частиною 1 статті 114-1Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, частиною 3 статті 332Незаконне переправлення людей через державний кордон України, частиною 5 статті 27Пособником є людина, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками. та частиною 3 статті 368 Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою людиноюКримінального кодексу України.
Сімейному лікарю також повідомили про підозру за частиною 1 статті 358 Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампівКримінального кодексу України. Завідувачці відділу медзакладу – за частиною 1 статті 366Службове підроблення Кримінального кодексу України.
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років. Підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Також слідчі встановлюється повне коло причетних до злочину, та всіх військовозобов’язаних, які скористалися схемою.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро