Перейти до основного змісту

"Якщо буду казати, що я боюсь, що не поїду, то хто поїде?". Історія провідниці з Дніпра, яка працює на евакопотягах

Провідниця з Дніпра Наталія працює на залізниці 23 роки. У 2022 році евакуйовувала людей з Дніпра та Донеччини. Зараз на санітарному потязі вивозить поранених військових та цивільних. Цього листопада президент України Володимир Зеленський нагородив жінку орденом Княгині Ольги.

Докладніше про роботу жінка розповіла Суспільному.

Провідниця з Дніпра Наталія розповідає: любов до поїздів у неї з дитинства.

"Ще з дитинства мене катають. У мене тут тітка працює начальником потяга, вона мене в дитинстві брала з собою. Я навчалася, але не планувала працювати, думала практику пройду і все, і так затягло", — каже вона.

Наталія. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Наталія розповідає: в перші дні повномасштабного вторгнення почала працювати на евакопотягах. Спочатку, каже, рейси були з Дніпра, потім — з Донецької області.

"Є люди різні, є виїжджають з одним пакетом, бо більше нічого не залишається. Це потрібно тільки бачити, тому що це одні пакетики, люди сидять і в них нічого немає. Це страшно", — розповідає Наталія Полтавець.

Наталія каже: одного разу в купейному вагоні з Дніпра виїжджали одразу 400 людей. Ділиться: для неї та евакуація була найважчою.

"Діти були на полу, сиділи, висіли. Люди всі в тамбурі сиділи, я в тамбурі сиділа на валізі з самого Дніпра — це було страшно. Пили всі з однієї пляшки воду. От дійсно, війна — це страшно", — каже жінка.

Провідниця Наталія під час роботи на евакопотязі. Фото з особистого архіву Наталії

Перші місяці повномасштабної війни працювала по 10-12 днів поспіль, розповідає провідниця. Додає: по-іншому не могла, адже хотіла врятувати якомога більше життів.

"Хто, як не ми, буде їхати наступного разу? Якщо я зараз буду казати, що я боюсь, що не поїду, то хто поїде? Тому я збираюся. Я потрібна там, розумієте? Я вважаю, що я потрібна саме там зараз, на пасажирських є кому працювати, а на евакуацію не всі погоджуються. Хтось боїться, хтось не хоче це бачити", — зазначає жінка.

У листопаді 2024 року президент України нагородив Наталію орденом Княгині Ольги.

"Це було неочікувано, але приємно. Був день залізничника, нас викликали в Київ. За евакуацію напевно нагородив. Приємно, що хтось про нас пам’ятає, хтось за нами слідкує, що ми робимо, це приємно", — розповідає вона.

Нагородження залізничників. Фото з особистого архіву Наталії

Провідниця каже: з листопада 2024 працює на санітарних потягах. Вивозить військових та цивільних поранених. Каже: мріє лише про одне, щоб війна закінчилася та всі повернулися додому.

Авторка — Антоніна Чуйко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції