У Дніпрі ввечері 10 жовтня зафіксували північне сяйво, повідомляють кореспонденти Суспільного.
Початок метеорологічного явища зафіксували в обласному центрі о 20:30. Небо світилось кольорами червоно-зеленого спектру.
Північне сяйво досягло піку яскравості близько опівночі.
Синоптики Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) повідомляють, що поява сяйва в нічному небі можлива протягом двох днів через магнітну бурю класу G4, що вказує на високу інтенсивність.
Причина активності в небі — потужний спалах 8 жовтня на Сонці. Він супроводжувався викидом корональної маси, яка спрямована в бік Землі.
Як виникає північне сяйво та що це таке
Для того, щоб спостерігати явище північного сяйва, потрібно, щоб збіглися кілька факторів, розповів Суспільному завідувач відділу радіофізики та геокосмосу Радіоастрономічного інституту НАН України Андрій Залізовський.
"Треба мати небо безхмарне. Явище спостерігається на горизонті. При таких магнітних бурях для України — це більш-менш звичайна річ. До сяйва призводить інжекція коронарних сонячних мас", — пояснює науковець.
За словами астрономів, спостерігати це природне явище можна, від'їхавши за кілька кілометрів від міста, туди, де немає електричних джерел освітлення.
Північне сяйво — оптичне явище світіння окремих ділянок нічного неба в полярних районах, яке швидко змінюється. Виникає у верхніх шарах атмосфери планети під впливом потоків заряджених частинок, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів.
Північне сяйво на Дніпропетровщині
Востаннє північне сяйво на Дніпропетровщині спостерігали 13 серпня.
Автор — Дмитро Майстренко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро