Перейти до основного змісту

"Смертельна доза — 6 кісточок". У Дніпрі заплодоносило одне з найтоксичніших дерев — ягідний тис

Одне з найтоксичніших дерев розквітло у Дніпрі. Це тис ягідний — червонокнижне хвойне, відоме своїми яскраво червоними ягодами. Де його можна побачити та чим воно небезпечне — у матеріалі Суспільного.

Одна з локацій у місті, де росте смертоносна рослина, — сквер Прибережний. Цих дерев на території — сотні. Щодня там гуляє Світлана з донечкою. Розповіла: маленька Ніка кілька разів брала ягоди до рук.

"Вони приваблюють своїм кольором діток, не тільки мою дитину. Напевно треба було про це подумати, що це дитячий майданчик, і не завжди дорослі пильно дивляться за своїми дітьми. Все ж таки сподіваються, що якщо це посадили у парку — то, мабуть, це не отруйна рослина", — зазначила жінка.

Тис ягідний. Суспільне Дніпро/Поліна Паламарчук

У сквері вигулюють і домашніх улюбленців. Як каже Анастасія, власниця дворічного собаки, на ці дерева вона уваги не звертала і загрози в тисах не бачить.

"Коли він щось тягне до рота, я завжди перевіряю, тому що не тільки кущі можуть бути отруйними, а й наше суспільство таке, що можуть щось розкидати, і було багато випадків, коли тварина помирала", — додала Анастасія.

Анастасія і її пес Фредді. Суспільне Дніпро/Поліна Паламарчук

Директор ботсаду Дніпра Анатолій Кабар розповів: тис — хвойне вічнозелене дерево — занесене до Червоної книги України. Поширене на заході країни та в Криму. За його словами, в зонах відпочинку тис висаджують через невибагливість у догляді, хоча дерево насправді отруйне.

"Саме ягоди, точніше шишка ягід, не є отруйною. А от кісточка — отруйна. Все коріння, хвоя, стовбур. Тобто скрізь міститься токсин токсол", — зауважив фахівець.

Анатолій Кабар, директор Ботанічного саду. Суспільне Дніпро/Поліна Паламарчук

Також додав: якщо отрута потрапить на руки — їх треба швидко помити. А от серйозне отруєння може викликати попадання у шлунок. Смертельна доза — від трьох до шести кісточок.

"Проявляється не відразу, десь через день після того, як він вживається, і викликає токсичний шок, відмову нирок, відмову печінки тощо", — сказав Анатолій Кабар.

Суспільне запитало у міськради, чому для озеленення зони відпочинку на житломасиві Перемога обрали такі дерева.

Насадження тису ягідного у Прибережному сквері. Суспільне Дніпро/Поліна Паламарчук

"Комунальне підприємство не брало участі в озелененні території скверу Прибережний. Об'єкт було передано на баланс нашого підприємства першого грудня 2021 року", — відповіла начальниця служби благоустрою Любов Чадіна.

У зонах відпочинку, де висаджують такі рослини, мають стояти попереджувальні знаки, зазначив директор ботсаду. На території скверу Прибережний кореспонденти таких не побачили.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції