В Мирнограді була адміністраторкою в салоні краси: історія переселенки, яка працює на шахті на Дніпропетровщині

48-річна Олена Булатова з Мирнограда в рідному місті працювала адміністраторкою в салоні краси. Втім, через постійні атаки російської армії, жінці довелось покинути домівку. Тепер Олена — машиністка підземних установок на одній з шахт Дніпропетровщини.

З рідного Мирнограда жінка виїхала в березні 2022 року. Жінка розказала Суспільному: молилися за своє життя щоночі.

"Виїхала в березні, через воєнні дії: в нас біля будинку прилетіло, тож прийшлось виїжджати. Було страшно: кожну ніч лягали спати — молилися, бо було дуже страшно", — розповіла переселенка.

Олена евакуювалась з чоловіком та мамою. Вони переїхали до старшого сина, який вже давно працює на шахті. Молодший, розказала жінка, служить в лавах ЗСУ від початку повномасштабної війни.

"Я побачила в Інтернеті об'яву, що набирають на шахту жінок і зразу пішла влаштовуватись", — сказала вона.

Після подачі заявки на шахту, розповідає Олена, пройшла двотижневе навчання і в червні розпочала проходити практику. Зараз уже працює.

"Мені подобається. Умови гарні, як мені і хотілося. У мене працювали всі на шахті в Мирнограді — батьки. Тому мені подобається, мені хотілось цього", — розказала машиністка.

За словами Олени, переважно колектив прийняв її одразу, всі допомагають та підтримують. Фізично робота нелегка, та хтось має її робити — замість чоловіків, що пішли воювати, зазначила переселенка.

Жінка розказала: вже звикла до нового місця. Керівництво шахти допомагає з орендою житла. Та понад усе Олена хоче повернутися до рідного дому. У Мирнограді жінка працювала адміністраторкою в салоні краси.

"Дуже хочеться додому. Я дуже надіюсь, що житло залишиться цілим і ми зможемо повернутися туди. Навіть якщо житла не буде, то місто відбудують і ми все одно повернемось", — сказала вона.

Жінка розповіла: працюватиме на шахті до перемоги. А після — мріє відкрити кондитерську, адже якраз перед повномасштабним вторгненням навчалась готувати солодощі.

Автор — Андрій Логвиненко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро