З Покровська на Донеччині продовжують евакуювати жителів. Допомагають в цьому волонтери. Вадим і Дан приїхали з Черкас.
Суспільному чоловіки розповіли: у Покровську вже вдруге, мають вивезти сімох людей, які записалися на евакуацію.
Одна з тих, хто у списку — Тетяна. Жінка зазначила: вибухи у місті почастішали, та й сама вона одного разу потрапила під обстріл. Її сусідів по вулиці майже не залишилося.
"Боюся їхати, але немає вибору. У мене багато хронічних хвороб тут з’явилося через нерви. Мікроінсульти, цукровий діабет... Я постійно у лікарнях", — розповіла вона.
За словами волонтера та капелана Вадима, ситуації під час евакуації бувають різні.
"Часто відмовляються... Люди під тиском, люди в стресі, люди не впевнені в своїх рішеннях. Це все потрібно враховувати, коли ми такою справою займаємося", — говорить він.
Сергій виїжджає разом з дружиною та дворічним сином. Сімʼю забрали з Родинського — місто в 17-ти кілометрах від Покровська. Чоловік зазначив: наважилися на евакуацію, аби врятувати дитину.
"Поки на Черкаси поїдемо, а далі життя покаже. Взяли речі лише для сина, віримо в Збройні сили України", — сказав він.
Волонтер Дан розповів: кількість охочих евакуюватися зростає з наближенням фронту. Раніше вже вивозили людей з Торецька та Нью-Йорка. Часто люди телефонують, а місць в автівці вже немає.
"Зараз евакуація ще може бути контрольованою. Коли людина може контролювати, що з собою брати, куди їхати. Зазвичай люди доводять до того, коли вона взагалі неконтрольована. Вони хапають те, що в них є, і вибігають в одних шкарпетках", — додав він.
Любов разом з сином Русланом виїхали місяць тому з Мирнограда у Покровськ. Тепер жінка вирушає до родичів у Дніпро, син лишається поки в місті. Говорить: планує працювати, поки працюватиме підприємство.
Волонтери вивозять людей до міст, в яких їх чекають рідні чи знайомі. А також до Черкас — там мають можливість надати їм житло.
За даними Покровської міської військової адміністрації, в місті залишається 16 тисяч людей, 177 з яких – діти.
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро