Для профілактики та зменшення захворюваності на сказ у дикій фауні на території Дніпропетровщини проводять осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.
Про це йдеться на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в області.
Там сказано, що робочі групи розкладатимуть принади із вакциною. Це невеликі брикети (розміром із коробку сірників) із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких знаходиться капсула із вакциною. Вони безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, вакцина стабільна в польових умовах.
У Держпродспоживслужбі зазначили, що охопити планують майже 14 тисяч квадратних кілометрів території, на якій розкладуть близько 350 тисяч приманок із вакциною.
"Пероральна імунізація від сказу — єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу. Вакцина сприяє створенню імунітету та не викликає захворювання на сказ у диких м’ясоїдних тварин, а також безпечна для інших тварин", — мовиться у повідомленні.
У Держпродспоживслужбі закликають людей не чіпати знайдені приманки з вакциною, щоб дати змогу тваринам пройти профілактику.
Що відомо про сказ
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи.
У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини.
Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків). Інфіковану тварину вирізняє агресія, посилене слиновиділення, страх води, світла.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро