Аліна Карнаухова у травні 2022 року втратила чоловіка Сергія: він загинув під час боїв на Харківщині. За три місяці після його смерті жінка долучилася до війська. Спочатку працювала в фінансовій службі, а пізніше перевелася в бригаду, в якій служив чоловік. Нині вона очолює патронатну службу.
Про те, що її родина пережила за час війни — Аліна розповіла в інтерв`ю Суспільному.
"Війна для нашої родини була з самого початку, з 2014-го року. Я не була у війську, але допомагала війську, займалася волонтерством. Сергій — всесвітньо відомий спортсмен, чемпіон світу з пауерліфтингу. Він об’їздив весь світ, виступав в США, в Європі. Встановив декілька світових рекордів, які досі не побиті. Мав чудову успішну кар’єру. Але коли почалася війна в 2014-му році, то покинув великий спорт, щоб долучитися до війська. Він не бачив для себе інших шляхів", — розповіла жінка.
За її словами, чоловік пройшов бої на Донеччині з 2014-го, був на вогневій підтримці та штурмах Донецького аеропорту. До 2020-го року служив на інших напрямках з 93-ю бригадою, виконував різні завдання. Був як в артилерії, так і в піхоті. У 2019-му дістав поранення під Авдіївкою і в 2020-му вирішив звільнитися з військової служби.
"Після його звільнення ми купили квартиру в Бердянську. Повномасштабне вторгнення застало нас там. Ми тоді змогли вивезти лише його військові нагороди, спортивні — не вдалося. За місяць дізналися, що квартиру відкрили і в ній живуть російські солдати", — згадала Аліна.
Жінка зазначила: 24-го лютого 2022 року, в перший день повномасштабного вторгнення, Сергій поїхав до своєї бригади та в той же день долучився до війська.
"На той час бригада виконувала завдання на межі Сумської та Харківської областей. Далі перемістилася на Ізюмський напрямок. І саме там, в боях, біля населеного пункту Дібрівне, Сергій загинув... Я знала, за кого я виходила заміж. Я знала, якщо буде активна фаза війни, він буде в ній брати участь. Я вибрала собі чоловіка, дружиною якого я мала за честь бути. Я пишаюся його вчинком", — сказала вона.
За три місяці після загибелі чоловіка Аліна долучилася до війська.
"Кожен з нас має робити більше для перемоги. І я вирішила, що маю долучитися до війська. На той момент долучилася до фінансової служби, бо мала відповідну освіту та досвід. Коли відчула, що в мене є сили рухатися далі, то змінила підрозділ та долучилася до 93-ї бригади та патронатної служби", — розповіла військовослужбовиця.
Вона додала: робота в патронатній службі емоційно складна. Є дні, коли після спілкування з родинами, почувається спутошеною.
"Ми спілкуємося з людьми з гострим горем, в яких є різні реакції. Ці емоції важкі і вони йдуть на нас. Але бувають дні, коли ця робота навпаки тебе наповнює. Коли, наприклад, спілкуємося з дітьми полеглих захисників, веземо їх на відпочинок — це ресурсні штуки", — говорить Аліна.
Військова планує надалі розвивати патронатну службу, розуміє, які проєкти потрібні родинам бійців. А мріє лише про одне: перемогу для всіх.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро