На Покровському напрямку тривають важкі бої. Там армія РФ зосередила найбільшу кількість військових та техніки, розповів Суспільному ексвійськовий Євген Дикий.
Яка ситуація на полі бою зараз та в чому складність — читайте у матеріалі Суспільного.
У чому складність для українських військових на Покровському напрямку
Євген Дикий розповідає, Покровський напрямок чи не єдиний, де війська РФ поставили собі амбіційні цілі та залучили найбільш боєздатні підрозділи.
"Це той єдиний насправді на сьогодні напрямок, де ворог поставив собі достатньо амбіційні цілі і пробує їх дотискати. Вони вже змирились з тим, що наступати в кількох місцях одночасно в них резервів нема. Вони обрали один цей Покровський напрямок, і всіма силами російської армії його продавлюють", — каже він.
За його словами, російська армія ще не підійшла впритул до міста, проте воно прострілюється майже всіма видами зброї. Для українських військових важкість в тому, що бої тривають у польовій місцевості.
"Земляні та дерев'яні укріплення в полі не витримують ударів 500 тонних російських авіабомб. Польова фортифікація вона КАБами й ФАБами виноситься і з цим нічого поки не поробиш. І поки нам нема чим збивати ці російські літаки, які нас бомбардують, а нам фізично нема чим, то власне утриматись там нескінченно, на жаль, неможливо", — розповів він.
Євген Дикий каже, ситуація на фронті й далі буде мінлива. Та попри важкість обставин, фронт на цьому напрямку жодного разу не прорвали.
"Тилова публіка, яка хвилюється, вона не розуміє різниці. От для них війна — це стрілочки на мапі DeepState, а в реальному житті є величезна різниця. Що таке фронт прорвали — це коли просто військові РФ заїжджають за ті позиції, на яких вони або всіх вбили, або з них всі втекли, а далі чисте поле. Хаос, дезорганізація, так от такого прориву фронту ні разу за весь цей час там допущено не було", — говорить ветеран.
Чи можливо "взяти" Покровськ
Чоловік каже, якщо військові РФ підійдуть до Покровська — це не означатиме, що вони забрали місто.
"Чомусь прийнято, мені здається що з легкої руки західних журналістів, які от трошки не розібрались, як у нас відбувається війна. Але от в них стоїть знак рівняння: дійшли до Покровська — дорівнює, що взяли Покровськ. А це не то, що не дорівнює, а навпаки", — запевнив він.
Ексвійськовий зазначив: Покровськ — чимале місто і взяти його військовим РФ буде складно.
"Я нагадаю більш давні історії: Соледар, Бахмут, Авдіївка. Так ми ці міста втратили. До речі Бахмут за розміром порівнянний з Покровськом. Довоєнне населення Бахмута 70 000, довоєнне населення Покровська 60 000, це абсолютно одного масштабу міста. Так от Бахмут вони брали 10 місяців і поклали за нього стільки, що після цього "Вагнер" ПВК "Вагнер" – приватна військова кампаніяпосипався", — сказав він.
За його словами, місцевим жителям обов'язково треба евакуювуватись, бо якщо бої будуть на території міста, жити там буде неможливо.
"При великому переважанні у живій силі тобто коли вони можуть собі дозволити, буквально за кожний під'їзд покласти по роті солдатів (80-200 осіб залежності від роду військ ред.), я до речі зараз не перебільшую. Наприклад, по Соледару, по Бахмуту там реально абсолютно такі цифри, що просування на один під'їзд інколи коштувало до сотні їхніх бійців, по роті", — розповів ветеран.
Сповільнити рух армії РФ можливо, лише перевівши на цей напрямок велику кількість українських військових, каже Євген Дикий.
"Я особисто вважаю, що командування правильно робить, що не так багато туди кидає, тому що в нас є інші задачі, як просто уповільнити їх. Ну доповзуть вони до Покровська, наприклад, на пару тижнів пізніше, хай навіть місяць пізніше, що це нам дає, а вибачайте в цей час бійці залучені на інших операціях, які дають набагато більше", — говорить колишній боєць.
Як впливає цивільне населення на ситуацію на фронті
Чоловік розповів, що найбільше засмучує розповсюдження дезінформації серед цивільного населення.
"Цивільне суспільство, яке не володіє інформацією і не має компетенції, навіть якщо дали інформацію правильно її оцінювати, пробує доходити якихось висновків та нав'язувати ці висновки професіоналам, замість того, щоб просто дати їм робити свою справу", — каже він.
Чи є загроза для Дніпропетровщини
Додав: аби забрати Покровськ російській армії знадобиться не один місяць.
"Я вважаю що нам краще виходити з гіршого сценарію. Якщо командування, щось зробить, що сценарій стане кращим порадіємо, але я виходжу з гіршого сценарію від тижня до двох в польових умовах. А далі власне бої по околиці міста. До Покровська вони дійдуть, а далі в Покровськ впруться. А поки вони Покровськ не пройдуть, ну яка Дніпропетровщина. Про що мова, це от всі оці апокаліптичні сценарії з походом на Дніпро, вони стають реальністю, якщо вони б Покровськ вже взяли", — розповів чоловік.
Загроза все ж є, каже він, проте лише у разі "взяття" Покровська.
"Якщо вже його пройти, то далі дійсно вже до самого Дніпра немає великих населених пунктів. Тоді стояло б питання організовувати оборону Дніпропетровщини. Ми не знаємо безліч факторів, зокрема, як буде відбуватися мобілізація в нас, як буде відбуватися мобілізація у них. Будь-яка людина, яка пробує робити прогноз на через рік — одразу вимикайте, це людина не професійна. У найближчі ж місяці Дніпропетровщині точно нічого не загрожує", — зазначив Євген Дикий.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро