В Україні прогнозують зростання цін на пальне: чи готуються дніпряни до здорожчання та що кажуть експерти

АЗС. Суспільне Дніпро

Уже незабаром в Україні можуть зрости ціни на автозаправках: 1 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про підвищення акцизів на пальне. Тепер вони становитимуть 242,6 євро за 1000 літрів бензину, 177,6 євро за 1000 літрів дизелю та 148 євро за 1000 літрів автогазу.

Чи готові дніпряни до нових цінників та чи вже роблять запаси — Суспільне запитало у водіїв та працівників автозаправних комплексів.

Табло АЗС. Суспільне Дніпро

Що про здорожчання думають містяни

Дніпрянин Артем, розповів, що для нього зростання вартості пального буде відчутним. Чоловік працює інструктором з водіння в одній з автошкіл Дніпра. Та, попри здорожчання, припиняти свою діяльність не планує, зауважив він.

"Ціни на пальне зростають постійно. Але людям все одно потрібно навчатися водіння — готуватися до практичних іспитів або підвищувати свою водійську кваліфікацію. Ніяких змін у зв’язку з можливим підвищенням цін на пальне не плануємо. Що тут зробиш — буде як буде. Дорожчає не тільки пальне, але й навіть ціни на паркування", — додав Артем.

Артем, інструктор в автошколі. Суспільне Дніпро

А от таксист Вадим про можливе підвищення вартості пального навіть не чув. Та чоловік запевнив, що готовий до такого розвитку подій.

"Я думаю, на мене це сильно не вплине, адже, окрім роботи в таксі, я маю й інші джерела доходу. А їздити все одно потрібно, за будь-яких умов", — сказав він.

Вадим, таксист. Суспільне Дніпро

Адміністраторки автозаправного комплексу (АЗК) Олена та Анна розповіли журналістам Суспільного, що наразі змін на цінниках не було. Коли вартість пального зросте, жінки не знають, проте кількість клієнтів залишається незмінною: черг та ажіотажу немає.

Олена, адміністраторка АЗК. Суспільне Дніпро

Що каже експерт

Аудитор Михайло Крапивко пояснив: зростання цін на пальне може негативно вплинути на економічну ситуацію в країні та викликати зростання інфляції і зниження купівельної спроможності громадян. За його словами, підвищення зачепить усі галузі економіки, бо транспортні витрати є у будь-якому виробництві, а також торгівлі та сфері послуг. Насамперед на це відреагують здорожчанням товари щоденного споживання, зокрема, продукти харчування, додав аудитор.

Михайло Крапивко, аудитор. Суспільне Дніпро

"Як тільки ми починаємо підіймати акциз до середнього європейського рівня, відбувається девальвація Зниження курсу національної валюти щодо золота, срібла, певної іноземної валюти.національної валюти. В цей момент ми знову починаємо відставати від європейських цін в євро-еквіваленті, і тоді знову з’являється необхідність підвищувати акциз", — зазначив Михайло Крапивко.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні акциз на пальне скасували, а вже у 2023 році — повернули знову. Відтоді його значення постійно зростає, додав експерт.

Автор: Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро