Набір візуальних правил Дніпра затвердили у 2018 році. Серед основних пунктів — не закривати вивісками та банерами фасади будівель. Усі елементи мають бути узгоджені з головним художником Дніпра. Виконання правил контролює департамент торгівлі та реклами міськради. Щотижня інспектори виходять в рейд.
Чи виявляють порушення й нині — читайте у матеріалі Суспільного.
У Дніпрі з 2018 року розробили єдиний дизайн-код, аби не закривати рекламою фасади будівель та не псувати зовнішній вигляд міста. Та за шість років існування правил — їх дотримуються не всі.
Суспільне вирушило в рейд містом разом з інспекторами департаменту реклами та торгівлі. Саме вони щотижня перевіряють дніпровських підприємців на дотримання дизайн-коду.
На житломасиві Тополя-3 в одному з дворів інспектори помітили магазин, навколо входу — одразу три вивіски російською мовою.
Власник магазину Юрій розповідає, орендує приміщення декілька років. Хотів замінити банер, але каже, такий коштує щонайменше 10 тисяч гривень.
"Як дізналися, що вартість дуже велика, а торгівля зараз зовсім не йде, хоч би не закритися. Зніму так точно, а там щось вже придумаємо маленьке, повісимо, гарне", — відповів Юрій.
Інспектор виписує власнику попередження. На виправлення порушення дають тиждень. Представник департаменту Олександр каже, під час кожного рейду видають до 10 приписів.
"Ми працюємо не перший рік, і всі по місту знають, що така тенденція є, і потрібно змінюватися. Але інколи бувають моменти коли люди не згодні з нашими діями. Іноді доводиться викликати поліцію", — каже він.
Дизайн-коду зобов’язані дотримуватись всі власники бізнесу, а вивіски мають узгоджувати з міськрадою, пояснює представник департаменту.
"Робиться ескіз, його направляють до художника і запитують чи відповідає всім стандартам. Коли вже отримують кінцевий результат, що так, це відповідає — вони запускають у виробництво, зможуть вивішуватися на фасаді, але якщо у них реклама, а не вивіска, вони мають отримати дозвіл у міської ради", — пояснює Олександр Косенков.
Якщо вимоги не виконують після попередження — інспектори департаменту складають адмінпротокол про порушення. Штраф — від 850 до 1700 гривень.
На центральному проспекті міста, розповідають фахівці, за місяць змогли позбутися десятка вивісок, що закривали фасад історичної будівлі.
"Залишився в віконні прорізі, але це допустиме місце для розміщення. І на сьогодні ми маємо очищений фасад, такий яким він був в історичному сенсі був закладений", — каже головний спеціаліст управління департаменту торгівлі та реклами міськради Артем Абраїмов.
"Вони (вивіски — ред.) не дуже потрібні, зараз все знаходиться за допомогою інтернету. Хай краще будівлі будуть, вони у нас гарні", — каже місцева жителька.
Представник департаменту реклами та торгівлі Артем додає, за понад п'ять років власники бізнесу стали більш свідомі. На початку запровадження правил, інспектори виписували кілька тисяч приписів на рік. За вісім місяців цього року — 500 приписів, та 20 протоколів.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро