"На фронті хочу бути більш впевненим у навичках". На Дніпропетровщині "Госпітальєри" провели курси з домедичної допомоги

На Дніпропетровщині пройшли курси домедичної допомоги. Суспільне Дніпро

Добровольчий медичний батальйон "Госпітальєри" провів вишкіл на Дніпропетровщині. Знання з домедичної допомоги опановували як цивільні, так і військові.

Як пройшли фінальні іспити після курсу — читайте в матеріалі Суспільного.

Під час вишколу учасники живуть в таборі. Після семиденного стандартизованого курсу бійця-рятувальника — складають іспит.

"На курс може прийти будь-яка людина, навчитися, отримання знання та навички", — розповіла інструкторка навчального центру медичного батальйону “Госпітальєри” з позивним Сова.

Інструктори розповідають: наймолодшому курсанту 18 років, найстаршому — 62. Вчаться зупиняти кровотечі, забезпечувати прохідність дихання та обирати відповідні медикаменти й спецзасоби.

"В перший день, як тільки ми приїхали на цей курс, нас розподілили по командах і влаштували перевірку: такий собі стрес-тест на витривалість та на сили", — каже курсант Олександр.

На Дніпропетровщині пройшли курси домедичної допомоги. Суспільне Дніпро

Олександр — режисер, продюсер та документаліст з Київщини. Розповідає: працює на територіях, де ведуться активні бойові дії та в деокупованих населених пунктах. Чоловік каже: для нього навчання у "Госпітальєрів" — важливий досвід.

"На щастя, ще жодного разу мені не доводилося надавати комусь допомогу або собі, під час обстрілу. Мені завжди щастило. Проте, коли я працюю на фронті, я хочу бути більш впевненим у своїх навичках та діях", — розповів чоловік.

На Дніпропетровщині пройшли курси домедичної допомоги. Суспільне Дніпро

Проходить вишкіл і Данило — 20-річний студент. Вчиться на юриста.

"Вважаю, що кожен український чоловік рано чи пізно має стати до захисту України. І я, як студент, розумію, що ця доля зокрема приписана і мені", — розповів Данило.

Коли іспит складений — курсанти отримують рекомендаційні листи від "Госпітальєрів", що свідчать про успішне проходження курсу, розповідає інструкторка. Якщо людина захоче вступити до лав добробату "Госпітальєри" — необхідно буде пройти й співбесіду.

"Нам дуже важливо оцінити наскільки вони запам'ятали, наскільки вони засвоїли матеріал, що ми можемо бути відповідальними за сертифікацію цих людей, що ці люди підуть далі з навичками рятувати життя", — розповіла інструкторка на позивний Вогняна.

Госпітальєри — добровольці, тому не отримують заробітної плати. Бійці мають постійні ротації та можуть самі обирати, в яких завданнях братимуть участь.

Автор: Андрій Логвиненко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро