У Дніпрі працює підприємство з випуску тракторів. У травні 2023 російська армія вдарила по підприємству, але за 8 місяців виробництво відновили. Керівник компанії Сергій каже: продукцію принципово не експортують, аби забезпечити вітчизняних аграріїв якісними тракторами.
Детальніше — у матеріалі Суспільного.
Сергій Сергєєв — керівник компанії — показує, який вигляд нині має одне з приміщень підприємства з виробництва тракторів. Саме сюди в травні минулого року поцілила ракета РФ.
"Єдине, що нас врятувало, — ракета впала в прохід між будівлями, в підвал пішла", — говорить він.
Чоловік каже, що через атаку були вимушені призупинити роботу підприємства на 8 місяців — уперше за його 30-річну історію. Та зараз виробництво відновили.
Сергій згадує, як запускали виробництво разом з командою у 90-х роках. За десять років побудували власний завод у Польщі. Саме звідти, розповідає, трактори експортували по всьому світу — від Латинської Америки до Південно-Східної Азії. Але чотири роки тому команда вирішила повернутися, аби почати виробництво абсолютно нових тракторів у Дніпрі.
"Нами була розроблена спеціальна машина, наш трактор "Фармер". Він не скопійований ні з чого. Машина була розроблена, як-то кажуть, з чистого листа, щоб вона працювала на тяжких ґрунтах України", — розповів керівник.
До 40% деталей виробляють самі, за власними кресленнями. Частину — замовляють за кордоном. Двигуни в тракторах — англійські, розповідає Сергій. Над усім — від збірки дрібних деталей до підготовки трактора на продаж — працює усього чотири людини.
Один з них — Дмитро. Каже: за місяць можуть з нуля зібрати 10 тракторів.
"Збираємо весь вузол трактора, ставимо на колеса і підготовлюємо до продажу", — розказав Дмитро.
Нині українські поля обробляють до двохсот тракторів, виготовлених на цьому підприємстві, каже керівник компанії. Ділиться: в планах випускати кабіни тракторів власного виробництва та щонайменше вдвічі підняти обсяги.
"У нас були дуже великі пропозиції переїхати із Дніпра і не тільки на територію України, Литва нам показала мапу і сказала: відмітьте точку де ви хочете, щоб був завод. Ми усім відмовили. Сказали: "Ми будемо тут. Чому? Бо ми українці, на цьому й стоїмо", — зазначив Сергій.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро