На одній зі станцій метро у Дніпрі пройшла рекрутингова зустріч Сил безпілотних систем. На подію зареєструвалося близько 500 жителів міста, організатори очікували мінімум 50 зацікавлених. Тих, хто одразу доєднається через рекрутингову систему.
Докладніше про зустріч — у матеріалі Суспільного.
Військовослужбовець Сил безпілотних систем Євген Карась каже, Дніпро — це центр війни.
"Звідси до будь-якої ділянки фронту, чи це Донбас, чи це Херсонщина, чи це Харківщина, реально центр війни. І ворог хотів би, щоб перед містом тут гупали снаряди, щоб на трасах стояли кулемети і мішки з піском на захист Дніпра. І цього треба не допустити, треба бити його на дальніх рубежах", — каже він.
За його словами, нині створюється багато нових підрозділів.
"Ми потребуємо всіх. Від кухаря, діловода, логіста, бухгалтера до водія фронтової лінії, до бійців, які будуть робити прикриття, до пілотів, до інженерів. Рекрутинг дозволяє знайти кожному себе, і полковник Сухаревський гарантує, що це буде зроблено якісно. Я, своєю чергою, закликаю людей не проґавити момент, тому що в цьому, такій війні, яка дуже швидко розвивається, і ми маємо завжди бути на крок попереду ворога, або принаймні не відставати", — зазначив він.
Подібні зустрічі вже провели у Києві й у Львові.
"Місяць триває базовий військовий вишкіл, після того ще профільно може тривати, наприклад, 2 тижні, 4 тижні, залежно від того, який напрямок. Якщо ти пілот FPV, наприклад, після місяця базової, ще місяць підготовки на пілота. Якщо ти пілот системи мультироторної, то що називають окупанти Баба Яга, то може бути, наприклад, 3 тижні підготовки. Якщо ти вже діловод і ти знаєш фахову роботу, то ти будеш приступати на роботу після базової співпрацьовки, але не менш як місяць. Основна вимога, це воля і мотивація", — розповів Євген Карась.
Військовослужбовець Олександр Ярмак каже, що вони очікують мотивованих людей.
"Ми особливо нікого не мотивуємо. Ми цю війну не обирали. Ця війна обрала нас і це наш священний обов'язок захистити свою державу, змінити історичний хід в проєкті останніх чотирьох століть. І ми навпаки закликаємо, ми не хочемо нікого затягувати, тому що той, хто прийшов насильно, він буде немотивований, він не буде робити якихось креативних, цікавих, хоробрих рішень. Тому наше завдання долучити розумних людей, людей, які до цього трошки боялися, тому що війна, звісно, не прогулянка, там можна загинути. Але ми пройшли цей шлях досить достойно, досить ефективно, результативно", — каже він.
За словами командувача Сил безпілотних систем Вадима Сухаревського, створення цих сил — це рішення, яке показує, що Україна — технологічна держава.
"Сили безпілотних систем – це воєнно-політичні рішення на найвищому рівні, які диктовані часом і нашим досвідом. Досвідом, який здобутий кров'ю, потом, розумом, кмітливістю. Ми націлені на масштабне знищення нашого ворога будь-якими можливостями, будь-якими засобами", — зазначив Вадим Сухаревський.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро