На даху криворізького дитсадочка коштом благодійників встановили сонячні панелі. За три тижні освітяни змогли зменшити на третину витрати на електроенергію. Нині, розповіли вони Суспільному, мріють про те, аби панелі працювали і під час відключень світла за графіками.
За словами директорки дитсадка Наталії Чумаченко, роботи сонячних панелей потужністю 30 кВт на годину вистачає на освітлення закладу й укриттів та вентиляцію.
"Заклад у нас комбінованого типу: половина груп для дітей загального розвитку, а також діти з вадами зору, тому для них просто необхідне ось таке освітлення. Щоб їм не було страшно, щоб їм було комфортно, тепло і світло", — сказала вона.
Під час планових відключень, електроенергія в закладі зникає щонайменше на чотири години, розказала Наталія Чумаченко. Тоді вмикають генератор, бо сонячні панелі працюють від живлення із загальної мережі. Жінка розповіла: мріє про спеціальне обладнання, яке б дало змогу накопичувати електроенергію і давати світло дітям незалежно від графіків.
"Коли буде або холодно, або зникне освітлення по місту, ми зможемо дітей перевести в окремі групи, в яких буде освітлення, відповідно, до сонячних батарей, якщо не буде сонця, до цього освітлення буде приєднуватись генератор", — сказала директорка закладу.
1700 сонячних панелей для Кривого Рогу надали німецькі благодійники, розповів начальник відділу енергоменеджменту міськради Борис Рибка. Їх встановили у п'яти закладах: дитсадочку, двох будинках милосердя та двох лікарнях. Це, за його словами, допомогло заощадити більше ніж 300 тисяч гривень.
Найближчим часом сонячні підстанції в закладах обладнають гібридними інверторами та батареями, що дозволить виробляти, накопичувати та використовувати електроенергію й під час відключень світла. Роботи проведуть коштом з міського бюджету.
Авторка — Наталія Качуровська.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро