Вода, вапно, плівка, підживлення. Як вберегти врожай у літню спеку: поради від аграрія з Дніпропетровщини

Ексклюзивно
Євгеній Гостяєв. Суспільне Дніпро

Як не втратити врожай через літню спеку? Простими порадами із кореспондентами Суспільне поділився аграрій Євгеній Гостяєв з Павлограда, що на Дніпропетровщині.

Євгеній Гостяєв. Суспільне Дніпро

Євгеній Гостяєв займається вирощуванням та виведенням різноманітних рослин вже понад 15 років. Перше, що необхідно, каже він, — захистити рослини від прямих сонячних променів.

"Для цього можна використовувати тепличну плівку. Для кращого ефекту, особливо, коли температура 35+, можна додатково затемнити вапном. Беремо відро об'ємом 10 літрів, розводимо у ньому 4 літри вапна і за допомогою звичайного віника обризкуэмо плівку над рослинами. Коли вапно висохне, воно дасть додатковий захист рослинам від сонячних променів", — сказав Євгеній Гостяєв.

Плівка для захисту рослин. Суспільне Дніпро

Захист за допомогою сітки

Альтернатива вапну — використання сітки. Аграрій каже, такий метод можна використати навіть на відкритому ґрунті.

“Достатньо вбити в землю по периметру ділянки з урожаєм палички і натягнути затемняючу сітку, щільністю 45. Щільніше не можна — буде погана зав'язь Її також можна натягувати поверх тепличної плівки”, — каже Євгеній Гостяєв.

Як поливати рослини. Суспільне Дніпро

Не менш важливий для збереження врожаю — правильний полив, каже аграрій.

“Поливаємо рослини або рано-вранці, або пізно ввечері. Особисто я рекомендую поливати вранці. Обов'язково поливаємо не на лист, а під корінь. Якщо мочити лист, є великий шанс, що сонце спече листя та сам врожай", — радить фахівець.

Що треба знати власникам теплиць

Для господарів, в яких є теплиці, Євгеній Гостяєв рекомендує поливати й доріжки між рослинами, бо протягом доби волога буде випаровуватись, що створюватиме гарний мікроклімат.

Теплиця Євгенія Гостяєва. Суспільне Дніпро

“Наступний лайфхак під час спеки — створити тінь забур’яненістю. Завдяки бур’янам, наші овочеві отримують затінок, а плоди не печуться. Але тут треба бути обережними: окрім користі, є і шкода. Використовуємо цей метод тільки під час критичної спеки. Коли вона спаде, прибираємо бур'яни, бо вони заберуть усі необхідні елементи собі і врожаю ми не отримаємо”, — зазначив Гостяєв.

Городина Євгенія Гостяєва. Суспільне Дніпро

Також аграрій наголосив, що зараз, як ніколи, актуально удобрювати овочеві.

"Середина-кінець липня — період найсильнішої спеки. Тому зараз необхідно підтримати поживними елементами наші рослини: калієм, кальцієм та магнієм. Використовуйте ці поради і матимете здоровий і класний врожай”, — додав аграрій.

Андрій Логвиненко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро