Перейти до основного змісту

"Ти ніби в тилу, але все одно в небезпеці". В ТЦК та СП Дніпропетровщини відреагували на вибух в Павлограді

Ексклюзивно

У Павлограді на Дніпропетровщині 2 лютого пролунав вибух біля будівлі районного терцентру комплектування та соцпідтримки. Внаслідок інциденту поранено чоловіка. За словами речниці обласного ТЦК та СП Олени Кузіної, подія негативно вплинула на психоемоційний стан працівників установи.

Які ще наслідки викликають такі випадки та чи зміниться після цього робота ТЦК та СП — Олена Кузіна розповіла Суспільному.

Військові відчувають себе в небезпеці навіть в тилу

За словами речниці обласного терцентру комплектування та соцпідтримки, випадки нападів на працівників ТЦК негативно впливають на психоемоційний стан не тільки військовослужбовців, а й пересічних громадян. Головне — вчасно поговорити з людиною та пояснити, що вона в безпеці.

"Випадки, які зараз трапляються, звісно, вимагають нас усіх бути пильнішими. Немає такого, що задача нашого російського ворога в тому, щоб тільки винищити військових. Скільки ми бачили гине цивільного населення. Ми пам'ятаємо Маріуполь, Бучу, Ізюм і низку селищ, міст, які зараз під окупацією. Не тільки військові страждають, а й цивільні", — сказала вона.

Олена Кузіна. Суспільне Дніпро

Військові, які проходять службу в терцентрах комплектування, це, переважно, люди після поранень та контузії, розповіла жінка. За її словами, такі випадки не дають їм відчувати себе у безпеці навіть в тилу.

"Людина тільки-тільки пройшла етап зцілення травми психоемоційної, і хтось її туди повертає. І ти розумієш, ніби ти знаходишся в тилу, а ти все одно в небезпеці. В нас є і військовослужбовці, і психологи, і цивільні психологи, працівники, які проводять цю роботу", — сказала вона.

"У військових намагаються викликати почуття провини"

Як розповіла Олена Кузіна, Росія намагається викликати у військових почуття провини, аби тиснути психологічно. Тому спецслужби РФ поширюють негативні наративи щодо військовослужбовців, зазначила вона.

"Коли вся ця негативна кампанія проти ТЦК та СП починалася, як психолог, я помітила такий момент, що намагалися викликати у військовослужбовця почуття провини. Чому в нас Росія завжди використовує якісь такі спотворені терміни? "Бусифікація", "людолови", "ТЦКшники". Ми згадуємо, це було як "АТОшники", "ВСУшники", "бандерівці". Воно дуже схоже. І ця схема в них вже налагоджена, відпрацьована", — сказала речниця обласного ТЦК та СП.

Чи зміниться формат роботи ТЦК та СП Дніпропетровщини

Як зазначила Олена Кузіна, на тлі останніх випадків нападів на працівників ТЦК, з особовим складом постійно проводять бесіди щодо того, як вберегти себе, адже Росія розширила свою агентурну мережу.

"Це ганьба, коли таке відношення до військових в тилу. Ми знову повертаємося до того, що було у 2014 році стосовно учасників антитерористичної операції (АТО). Скільки було скандалів з водіями маршруток, скільки "сердобольних" бабусь. І, звісно, це поширювало російські наративи. Нічого не змінилося, зараз це просто стало ще більш жорстоким", — зазначила речниця обласного ТЦК та СП.

Втім, змінювати режим роботи терцентрів комплектування на Дніпропетровщині не планують, розповіла Олена Кузіна.

Автор: Даниїл Ніколаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції