На Дніпропетровщині провели першу трансплантацію кісткового мозку дорослому: як почувається 18-річний криворіжець

Вперше на Дніпропетровщині дорослому пацієнту зробили трансплантацію кісткового мозку. Їй передували вісім хімієтерапій та складне хірургічне втручання. Операцію 18-річному криворіжцю Дмитру зробили в одній з обласних лікарень.

Про те, як почувається хлопець після операції — у матеріалі Суспільного.

Лікування тривало рік. Паралельно з цим Дмитро закінчив перший курс медуніверситету. За його словами, хвороба ніяк не завадила його навчанню, адже була мотивація не опускати рук.

"Лікар не може пропускати заняття. Мені тато привозив книжки і я навчався. Єдине, коли на правій руці був катетер, мені йшли на зустріч та дозволили на планшеті працювати", — розказав Дмитро.

Дмитро та медики обласного медзакладу. Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Перед трансплантацією Дмитру зробили блоки хіміотерапій та операцію з видалення кісток, які уразила хвороба.

"Досвіду такого хірургічного втручання навіть у світі мало. Ми повністю прибрали грудину та прилеглі до неї ребра. Це досить складно. Треба було ще зафіксувати каркас, аби людина могла вільно дихати та не відчувати дискомфорту. Досягли цього за рахунок металоконструкції", – пояснив медичний директор з хірургії та трансплантології Олександр.

В обласній лікарні застосували аутологічну пересадку. Коли донором виступає сам пацієнт.

"Зробили забір стовбурових клітин у хлопця. Підготували, обробили і кріоконсервували їх. Сама трансплантація дуже схожа на процедуру переливання крові. Технічно це не складно, чого не скажеш про процес підготовки. Тому надважливий супровід пацієнта. Тут має бути гарна дисципліна від колективу – усієї мультидисциплінарної команди, яка з ним працює", – розповіла медична директорка з педіатрії та онкогематології Наталія.

Дмитро. Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Зараз у медзакладі лікується близько 30 пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями. Одночасно у лікарні зможуть проводити до чотирьох трансплантацій кісткового мозку, розповів гендиректор Олексій.

"Кожен регіон повинен мати такий центр, який надає комплексну допомогу. Це була складна патологія в пацієнта. В лікування брали участь лікарі, хірурги, онкологи, гематологи. Пацієнт повністю вилікуваний та йде додому здоровим", — сказав він.

Дмитра вже виписали з медзакладу. Як розповів хлопець, у планах навчатися, адже взяв приклад з лікарів, які допомогли йому пройти шлях до одужання. Раніше хотів стати анестезіологом, але зараз впевнений — буде хірургом-онкологом.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро