Накривають куртками холодильники та замовляють менше продуктів. Як у Дніпрі працюють магазини під час блекаутів

У Дніпрі власники та продавці магазинів пристосовуються працювати під час вимкнень електроенергії.

Одна з власниць Тетяна Супрун показала Суспільному, як "рятує" продукти — накриває холодильники зимовими куртками, аби зберегти потрібну температуру. Жінка — переселенка з Лисичанська, цьому лайфхаку навчилася під час постійних блекаутів на Луганщині.

Власниця продуктового магазину Тетяна накриває холодильники зимовими куртками. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

"Замовляємо менше тих продуктів, що швидко псуються. Менше морозива. Пельмені взагалі припинили замовляти. Вмикаємо ліхтарики, беремо ручку, листівку, записуємо, запам’ятовуємо", — розповіла вона.

У приміщенні магазину Тетяна облаштувала кав’ярню. Зазначає: під час блекаутів не може готувати напої – генератор недостатньо потужний. Тому втрачає прибуток.

"Якщо вимикають вранці, з 8-ї – це 70 відсотків. Якщо вдень – то це десь 50 відсотків. Ми працюємо самі, в нас немає найманих працівників", — сказала підприємиця.

Поруч з Тетяною без світла й сусідній магазин одягу. За словами продавчині Юлії, через блекаути втрачають близько 40 відсотків заробітку. Жінка додала: чи купувати генератор – поки не вирішили.

"Вмикаємо ліхтарики, термінал без світла не працює. Генератори ті, які гучні, їх заборонили, штрафують. Мені штраф не потрібен, моєму керівництву також", — розповіла продавчиня.

У бургерній на проспекті Поля генератор мають, але його потужності не вистачає на освітлення та повноцінну роботу усього обладнання.

Адміністраторка бургерної Дар`я. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

"У нас дві ванни фрітюра. Коли багато замовлень, то нам потрібно дві ванни, але на генераторі ми тільки одну вмикаємо. Це в нас тільки час очікування збільшується", — розповіла адміністраторка закладу Дар`я.

Працівник мережі торговельних центрів Юрій Бринза зазначив, що у порівнянні з попереднім періодом блекаутів цьогоріч попит на генератори зріс на 30 відсотків. Чоловік рекомендує придбати установки від 6 вольт.

Працівник мережі торговельних центрів Юрій Бринза. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

"Покупець розуміє, що далі може бути ще гірше з відсутністю електропостачання. Тому треба зараз брати, поки є можливість, поки немає дефіциту. Ціни на деякі генератори навіть нижче, ніж минулого року", — говорить він.

Нині, за його словами, ціни на генератори — від десяти до п’ятдесяти тисяч гривень. Протягом дня продають близько 10 штук.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро