"Там буде тихо, не стріляють": переселенці з Дніпропетровщини та Донеччини їдуть жити до Норвегії

Вісьмох мешканців Дніпропетровщини та Донеччини відправляють на постійне проживання до Норвегії. Це — вже друга така кампанія місцевого благодійного фонду за минулі пів року. По приїзду переселенцям оформлять відповідні документи та виплатять матеріальну допомогу.

Хто поїде до Норвегії цього разу та чому обрали саме їх — у матеріалі Суспільного.

Один з переселенців — евакуйований з Бахмута Володимир. Понад рік чоловік прожив під постійними обстрілами військ РФ, ховався в підвалі. Каже: тепер нема куди повертатися, росіяни вщент розбили його оселю.

"І навіть мені казали: "Дивись, там палають, підривають ці дома. А в тебе стоїть, як заговорений". Потім залетіла ФАБ-500 бомба, і з мого дому вийшло озеро", — розповів він.

Суспільне Дніпро

Переїхати жити до дітей Володимир не може. Каже: донька — в Криму, а син — забрав документи на будинок та зник. Зараз для переїзду до Норвегії, каже Володимир, взяв лише паспорт та одяг.

"Емоції ось такі, через край. Психологічно я з усіма попрощався, кажу: "Я їду, всього найкращого, поїду туди в Норвегію". Буду вже там давати вам інтерв’ю, фото, щоб люди знали", — розповідає чоловік.

Разом з Володимиром за кордон поїде й Юрій, 60-річний переселенець з Донеччини. У чоловіка немає двох ніг, пересувається лише на кріслі колісному. Каже: з рідної Костянтинівки виїжджати не хотів до останнього, від обстрілів ховався вдома.

"Показували лягати на підлогу, і я з крісла колісного на підлогу і лягав. Як міг. Снаряди падали на будинки, пошкодило дім. Ані вікон, ані дверей немає", — каже він.

Суспільне Дніпро

Чоловік згадує: одразу погодився переїхати за кордон. Каже, в Норвегії першочергово планує навчитися ходити на протезах.

Суспільне Дніпро

Для евакуації відбирають лише людей, у яких виникли складні життєві обставини, каже членкиня евакуаційної команди Ольга Владимирова. Додає: вони мають бути з прифронтових областей або зон бойових дій. Спочатку групу привезуть до Польщі, а звідти – літаком до Норвегії. Там їм одразу оформлять відповідні документи та виплатять по 4 тисячі кронБлизько 7 тисяч гривень допомоги.

"Якщо людина з особливими медичними потребами, наприклад вона незряча, не чує вона, не ходить, то їм будуть підбиратися умови в закладах, де буде постійний спеціалізований догляд та реабілітація", — каже членкиня команди евакуації БФ "СХІД SOS"

Перші три місяці переселенці житимуть у спецзакладі фонду. Після того, каже Ольга, їм виділять власні помешкання у різних громадах Норвегії.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро