У Дніпрі амброзію оброблятимуть хімікатами. Коли та чи безпечні такі методи

Амброзія. Дніпровська міська рада

У Дніпрі діє програма з ліквідації та локалізації амброзії. Цьогоріч з рослинами боротимуться агрохімічним методом. В місті планують обробити понад десять гектарів насаджень.

Детальніше про те, як та чим оприскуватимуть карантинні рослини, Суспільне дізналося у начальника управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики міськради – Ярослава Криськова.

Фахівець розказав, що роботи з ліквідації амброзії планують почати 20 червня. Ярослав Крисько наголосив, що в першу чергу оброблятимуть місця загального користування, навчальні та дошкільні заклади, лікарні.

"На цей рік у нас заплановано проведення обробки саме агрохімічним методом близько 14 гектарів", – каже чоловік.

Ярослав Крисько – начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпроаської міськради. Дніпровська міська рада

За словами експерта з ліквідації карантинних рослин – Руслана Масненького, для знищення амброзії використовують рослинний препарат українського виробництва. Він зупиняє ріст рослини.

"Препарат по своїй формі – це масляниста прозора рідина, яка не містить запаху. Він не діє негативно на людей, на тварин, на екосистему. Цей препарат має державну ліцензію міністерства екології на застосування саме в населених пунктах", – каже експерт.

Руслан Масненький – експерт з ліквідації карантинних рослин. Дніпровська міська рада

Фахівці розповіли, що таким методом з амброзією боротимуться не вперше. Декілька років тому рослини вже обробляли спеціальним хімікатом. Нині ділянки перевірили і оцінили результат.

"Вдалося зменшити присутність амброзії до 85-90 % на деяких локаціях, у деяких місцях вогнища перетворилися лише на поодинокі сходи», – розповідає Руслан Масненький.

Руслан Масненький розповів, цьогоріч перед початком роботи фахівці також заміряли кількість амброзії по усіх запланованих локаціях.

Автор – Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро