"Це – моя мрія з дитинства": 26-річний Владислав Білий з Дніпра готується до Паралімпіади 2024

Владислав Білий з Дніпра готується до відбору на літні Паралімпійські ігри, які пройдуть в Парижі. Спортсмен розповів, що на змаганнях у 2021 році він здобув "срібло", а цьогоріч планує привести додому "золото". Для цього чоловік щоденно вдосконалює техніки метання списа та займається у тренажерному залі.

Суспільному Владислав розказав, коли та чому обрав цей вид спорту та що мотивує на перемогу.

Через ДЦП у 26-річного Владислава Білого ураження руки та ноги. Чоловік займається метанням списа. Нині спортсмен готується до змагань. Розказав, що тренується щодня по декілька годин.

"Права кінцівка у мене коротша на два сантиметри, атрофовані м’язи, атрофована стопа. В метанні списа це дещо заважає. У мене права нога поштовхова і вона уражена", – каже Владислав.

Тричі на тиждень чоловік тренується метати спис, ще два дні – займається в тренажерному залі. Розказав, що решту часу вдосконалює техніки бігу та кидків.

"Я з дитинства мріяв потрапити на Паралімпійські ігри. Я думав, що метати це просто. Думав, як м’яча запульнув і все, а виявилося, що це дуже складний технічно вид спорту і на його опанування пішло десь три роки. Важливо правильно тримати руку, бігти і поставити правильно вчасно ногу", – каже чоловік.

Владислав Білий на тренуванні, готується до Паралімпіади 2024. Суспільне Дніпро

У професійний спорт ще 10-річного Владислава привела його перша шкільна тренерка. Спортсмен розказав, що тоді одночасно займався стрибками в довжину, бігом та метанням списа. Брав участь у різноманітних змаганнях. За свою кар’єру став призером чемпіонатів Європи та світу.

"Форму я зараз набрав хорошу, а тому думаю, якщо ніяких казусів не трапиться, то все буде добре. Мотивує, хочеться порадувати глядачів результатом, аби вони пишалися своєю країною", – розповідає Владислав.

Владислав Білий з тренеркою Тетяною Захаровською. Фото з особистого архіву Тетяни Захаровської

Понад вісім років Владислава тренує Тетяна Захаровська. Вона розповіла, що учень завжди був впертим та досягав поставленої мети.

"Тандем тренера і спортсмена це десь 60 на 40. 60 відсотків – залежить від тренера, і десь 40-50 від спортсмена. Все що можу дати – я даю", – сказала Тетяна.

24 червня у Луцьку розпочнуться Всеукраїнські змагання, де й оберуть представників паралімпіади. Якщо Владислав пройде відбір, у серпні поїде до Парижа.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро