72-річний житель Павлограда Юрій Дащенко переміг на чемпіонаті області зі скандинавської ходьби

Юрій Дащенко. Суспільне Дніпро

72-річний павлоградець Юрій Дащенко переміг на чемпіонаті Дніпропетровщини зі скандинавської ходьби. Змагання пройшли 8 червня у Придніпровську, участь взяли понад 100 спортсменів різних вікових категорій.

Юрій Дащенко змагався у категорії 70+. Він подолав відстань у 2,5 км першим.

“Ми були у сосновому лісі з піщаним ґрунтом. Чисельні спуски та підйоми. Траса зовсім не знайома мені. Працювати було важкувато. Я стартував і майже відразу опинився третім — пропустив двох попереду себе, щоб зорієнтуватися куди йти. Коли я подолав відстань у 1200 метрів то побачив, що другий відстає від першого. Я вирішив, що треба обганяти. А коли до фінішу залишилось метрів 700, я обійшов першого — просто відчув, що є сили зробити це", — каже чоловік.

Фото з особистого архіву Юрія Дащенка

У цьому виді спорту багато правил, за порушення яких можна отримати попередження або дискваліфікацію, розповідає Юрій. Чоловік почав займався скандинавською ходьбою півтора місяця тому.

“Я шукав альтернативу велозмаганням — зараз їх майже нема. Знайшов у Павлограді команду зі скандинавської ходьби. Мені довелось вчитись, як правильно ставити руку, ставити ногу, як відштовхуватись. І так накопичив досвід і поїхав на змагання. Дуже допомогла тренерка та група”, — зазначив Юрій Дащенко.

Фото з особистого архіву Юрія Дащенка

Він каже, й далі планує змагатися у скандинавській ходьбі.

“У похилому віці це дуже класний рід діяльності: дуже корисно для серцево-судинної системи. Ризики для здоров'я звісно є, як і у будь-якому спорті, але тут їх менше: як і в плані отримання травми, так і перенавантаження", — розповів він.

Перемогти на цих змаганнях йому допоміг спортивний досвід, каже Юрій. Чоловік кандидат у майстри спорту у морському багатоборстві та плаванні, має розряд у бадмінтоні. Також Юрій Дащенко активно займається тріатлоном та велоспортом.

Автор: Андрій Логвиненко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро