У Дніпрі попри заборону у розпалі пляжний сезон: чи є покарання за купання

У Дніпрі у розпалі купальний сезон. Цьогоріч за рішенням комісією з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій міські пляжі офіційно закриті. Через заборону купатися на пляжах немає рятувальників та медиків. Та попри це, біля води десятки людей.

Валерій прийшов на пляж на Монастирському острові. За словами чоловіка, він часто тут відпочиває.

"Вже на пенсії, десь треба час проводити. Купатися не можна, я й не купаюся. Пішов просто, побризкав себе водою, і ходжу тут, трохи засмагаю. Годинки дві-три проводжу тут", — розказав чоловік.

Юрій купається на Монастирському вже втретє за рік. Про заборону знає, але все одно вирішив прийти.

"Я не хочу платити на першому масиві гроші за платний пляж. Навіщо це мені потрібно? Я хочу тут купатися", — сказав він.

Ще один містянин Валерій прийшов на пляж у парку Сагайдак. Чоловік відпочиває тут приблизно раз на місяць. Відсутність рятувальників його не лякає, розказав він.

"Жарко на вулиці, вирішив разок сходити, освіжитися. Тепла вода, гарний пісок, – все, що треба для відпочинку. Буйки є, тому люди не запливають", — розказав Валерій.

Одна з причин закритих пляжів – відсутність укриттів, розповіла представниця департаменту парків та рекреації Катерина Гришина. Та попри заборону, на пляжах регулярно прибирають і раз на місяць беруть проби води. Зараз показники у межах норми, зазначила вона.

"Ми зобов’язані робити роботи з благоустрою території. Зараз під час війни багато людей не мають змоги виїхати за межі міста чи країни. І тому все одно, люди на пляжі так чи інакше знаходяться", — сказала Катерина Гришина.

Загалом у місті є три офіційні пляжі, за станом яких слідкують комунальники: на Монастирському острові, у парках Придніпровський та Сагайдак. Попри заборону, покарання за купання на будь-якому пляжі не передбачено.

Автор — Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро