10 років від дня трагедії літака Іл-76 в аеропорту Луганська. Список загиблих та хроніка подій

Вшанування загиблих в Іл-76, Дніпро, 2022 рік. Суспільне Дніпро

10 років тому в Луганському аеропорту російські бойовики з переносного зенітно-ракетного комплексу збили український літак Іл-76. На борту було 40 бійців 25-ї окремої повітряно-десантної бригади та дев'ятеро членів екіпажу — усі вони загинули.

Більшість військових були з Дніпропетровської області.

25-та бригада опублікувала поіменний список загиблих.

Що відомо про катастрофу Іл-76 в Луганську

  • 14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу було уражено літак Іл-76. Він загорівся та впав. На його борту було 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Усі загинули.
  • 17 грудня 2015 року в Павлоградському міськрайонному суді на Дніпропетровщині розпочався судовий процес у справі про загибель українських військовослужбовців у літаку Іл-76. На лаві підсудних був генерал-майор Віктор Назаров, який на момент трагедії був начальником Штабу антитерористичної операції. Його обвинувачували в недбалому ставленні до служби, що призвело до тяжких наслідків.
  • 27 березня 2017 року суд присудив йому 7 років ув’язнення, однак генерал подав апеляцію. Апеляційний суд залишив вирок чинним. Верховний суд україни виправдав генерала.
  • Паралельно з судовим процесом щодо Назарова в Дніпрі тривав суд у справі проти ватажків угруповання "ЛНР" – Ігоря Плотницького, Олександра Гурєєва та Андрія Патрушева. Їх судили заочно. У березні 2021 року Красногвардійський районний суд Дніпра оголосив вирок: довічне ув’язнення. Також бойовиків зобов’язали компенсувати кожній сім’ї загиблих по 500 тисяч гривень моральної шкоди.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро