"Хочу, щоб наш гімн звучав на весь світ": чемпіонка Паралімпійських ігор Анна Стеценко готується до Паралімпіади 2024

Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор – Анна Стеценко готується до Паралімпіади 2024. Плавчиня тренується двічі на день. Загалом пропливає 10 кілометрів. За її словами, на іграх планує здобути одну або дві золотих медалі.

Суспільному спортсменка розповіла, про підготовку, досягнення та страхи дитинства.

На Паралімпіаді плавчиня Анна Стеценко була двічі – в Бразилії та Японії. Нині готується до третьої. Розповіла, що для цього тренується двічі на день по кілька годин.

"Найкращою була перша Паралімпіада. Ти ще молодий, гарячий та хочеш показати результати. Але тоді на своїй основній дистанції я була друга. Я тоді сказала, що повернусь і буду перша. Я приїхала в Токіо і на своїй основній дистанції виграла", – згадує спортсменка.

Тренер жінки – Оганес Мкртчан розказав, що найбільший успіх Анни був на Паралімпіаді в Бразилії у 2016. Тоді спортсменка здобула три золотих та одну срібну медалі. Завдяки останній вивела Збірну України на третє місце в загальному заліку. Після – була ще не одна перемога.

"Вона вигравала 10 - 12 золотих медалей на Чемпіонаті світу, на чемпіонаті Європи десь 15 - 20. Місяць тому Анна дві золотих та одну срібну привезла. Нині вона в нас лідер в Збірній команді", – розповідає тренер.

Анна Стеценко разом з тренером готується до Паралімпіади 2024. Суспільне Дніпро

Анна родом з Соледару, що на Донеччині. Розповіла, в дитинстві боялася плавати та навіть плакала, коли заходила у воду. На заняття в басейн її повела мама. Анна розказала, що так і розпочала свій шлях у професійному спорті. За словами жінки, з 9-річного віку у неї погіршувався зір. Зараз не бачить на відстані витягнутої руки. Це ускладнює проходження дистанції.

"Буває, що я не бачу своїх суперниць. Ти пливеш і сподіваєшся лише на себе, а не на те, що побачиш хто перший. Бувають дні, коли важко, але ти знаєш, для чого ти це робиш. Хочеться, щоб на світовій арені звучав наш гімн", – каже спортсменка.

Тренер характеризує Анну, як талановиту та працьовиту спортсменку. Певний, саме завдяки цьому вона і досягає результатів. Проте за його словами, на змаганнях плавчиню обов'язково потрібно психологічно підтримувати.

Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор – Анна Стеценко зі своїми нагородами. Фото з особистого архіву Анни

"Мандраж – це хороша справа, коли його направляєш в потрібному напрямку  і він вистрілює. Вона така спортсменка, коли її ведеш і не кидаєш. Як лише залишив її одну – без тренера вона губиться. Дві-три медалі ми втратили, коли мене не було поруч", – каже тренер.

На збори Національної збірної України Анна не поїхала. Вирішила з тренером залишитися в Дніпрі та спокійно підготуватися до Паралімпіади. Розказала, що хоче, щоб у світі не забували про Україну.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро