"Сильний удар, з вікна побачив дим". Атака по Новомосковську: що відбувається на місці подій та що розповідають свідки

Наслідки атаки, Новомосковськ, 13 червня 2024 року. Суспільне Дніпро

У Новомосковську на Дніпропетровщині через атаку армії РФ шестеро людей поранено, серед них двоє — діти. Пошкоджено 91 будинок, п'ять навчальних закладів, газову інфраструктуру.

Що відбувається на місці подій та що розповідають свідки — репортаж Суспільного.

Суспільне Дніпро

На місці удару побито вікна будинків, подекуди — дахи, шифер.

Суспільне Дніпро

В квартирі 23-річного Єгора вибуховою хвилею пошкодило віконну раму.

"Я був удома. Сильний удар, не зрозуміло, з вікна побачив дим. Злякався, звісно. Емоційно, на стресі. Собака мій поводився спокійно і на вибух теж відреагував спокійно. Великих пошкоджень нема, лише вікно, віконна рама", — сказав чоловік.

Єгор, житель Новомосковська. Суспільне Дніпро

Будинок Зінаїди зазнав пошкоджень вдруге. Вперше це було під час вибуху 7 червня, трохи побило дах, розказала жінка. Нині він майже повністю понівечений.

Суспільне Дніпро

"На вікна сітки москітні трохи пошкодило. А в самому будинку опустилася стеля і шпалери по центру розійшлися на стінах. Я в цей час була в місті. Але вибух був такої сили, що мене оглушило", — сказала жінка.

Вона зазначила, що їй обіцяли привезти плівку, щоб закрити дах.

Суспільне Дніпро

Юлія з донькою в момент вибуху були неподалік. Їхали автівкою.

"Був великий вибух. Машину добре розвернуло, і, мабуть, я не розгубилася лише тому, що донька закричала. Вдома — вікна повилітали, де були не металопластикові, жалюзі... У мене перша думка була: "Якщо ми помремо, то це буде швидко. Чесно", — сказала Юлія.

Суспільне Дніпро

На місці події вже працюють комунальники й волонтери, видають допомогу: плівку, осб-плити, повідомляють журналісти Суспільного.

"Відомо наразі про пошкодження 91 приватного будинку. Наші фахівці складають відповідні акти, допомагаємо людям. Комунальники буквально одразу виїхали з матеріалами. Що стосується грошової допомоги, то мешканцям треба буде надати пакет документів до міської ради", — сказав перший заступник міського голови Тарас Стрельник.

На місці працює поліція. Суспільне Дніпро

Поліція приймає заяви жителів про пошкодження майна.

Пошкоджена школа. Суспільне Дніпро

В одній з гімназій вибито близько 20 вікон.

Директор одного з пошкоджених ліцеїв Олександр Коба розповів, що вибуховою хвилею в закладі вибито 36 вікон, дісталося спортивній та актовій залам.

Суспільне Дніпро

"Одразу по закінченню тривоги педагоги, техперсонал та батьки учнів почали ліквідовувати наслідки. Завтра вранці продовжимо, що в наших силах. Прикро, що е сталося напередодні вручення атестатів дев`ятикласникам. Такий "подарунок", — сказав він.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро